reklam

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLANDI « nevsehir haber

5 Şubat 2023 - 13:38

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLANDI

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2017 - 9:48

reklam
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLANDI
reklam

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Nevşehir’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlama etkinlikleri, Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde de İstiklâl Marşı törene katılanlarca okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlaması, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in, tebrikleri kabulü ile sona erdi.

Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Vali Yardımcısı Ahmet Soley , daire müdürleri ve vatandaşların da katıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları 2 nolu çim sahada devam etti.

Buradaki törende Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , törene katılan protokolün ve vatandaşların bayramını kutladı.

Kutlamalarda daha sonra ulu önder Atatürk başta olmak üzere tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesi ile devam etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Jandarma Yüzbaşı Engin Sakallıoğlu, her sayfası şan ve şerefle dolu kahraman Türk Ordusunun bağrından çıktığı aziz Türk Milletiyle bir bütün olarak el ele gönül birliği içinde kazandığı 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümünü kutlamanın onuru ve gurur içerisinde olduklarını belirtti.

30 Ağustos 1922’de Türk Milletinin esareti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini kaydeden Jandarma Yüzbaşı Sakallıoğlu,’Ya İstiklal, Ya İzmihlal’ tercihini ile baş başa bırakılan bir milletin neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabildiğinin de en açık ispatı olduğunu ifade etti.

Sakalloğlu daha sonra konuşmasına şöyle devam etti “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer sonrasında düşman İzmir’e kadar takip edilmiş ve 9 Eylül’de İzmir’in kurtarılmasıyla ülkemiz düşmandan tamamen temizlenmiştir. Gönlünü, bayrağını, canını vatanına adamış kahraman Jandarma Genel Komutanlığımızın mensubu olarak, 95 yıl önce kazanılan büyük zaferde olduğu gibi, milletimizin birlik ve bütünlüğüne yönelebilecek her türlü tehdide kararlılıkla karşı koyma, kanunlarla tevdi edilen emniyet ve asayişin sağlanması görevlerini her daim başarıyla gerçekleştirme azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu tarihi gün vesilesiyle başta ebedi Başkomutanımız ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu zaferin elde edilmesinde olduğu kadar kazanımlarının korunması için verilen mücadelelerde de hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ve bu uğurda canını feda eden Cumhuriyetimizin ölümsüz muhafızları aziz şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anar, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarız “ dedi

Törende daha sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nün anlam ve manasına ilişkin şiirlerin okunmasının ardından Özel Altınyıldız Koleji Halk Oyunları ve Anadolu Lisesi halk oyunları ekipleri gösteri sundular.

2 Nolu Çim sahada gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlaması resmi geçit töreni ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam