reklam

Halk Eğitim merkezinde incelemelerde bulundu « nevsehir haber

5 Şubat 2023 - 14:05

Halk Eğitim merkezinde incelemelerde bulundu

Son Güncelleme :

29 Temmuz 2017 - 10:28

reklam
Halk Eğitim merkezinde incelemelerde bulundu
reklam

Halk Eğitim merkezinde incelemelerde bulundu

NEVŞEHİR(MHA) Vali İlhami Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte sabah mesaisine Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunu ziyareti ile başladı.

Aktaş, Halk Eğitim Merkezinde incelemelerde bulunarak Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mustafa Özdemir’den kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Aktaş, Nevşehir’in el sanatlarını canlandırmaya yönelik olarak açılan iğne oyası, geleneksel at arabası yapımı, ahşap boyama, kadın giysileri, kurdele işi eğitimi, takı tasarımı, deri aksesuar yapımı kursları ile keman, rapido, okuma yazma, rölyef, bilgisayar eğitimi, Yabancılara Türkçe Öğretimi verilen derslikleri gezerek değerlendirmelerde bulundu.

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde aktif olarak 62 kurs devam etmekte ve 3760 kursiyer bu kurslara katılmakta. Çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde 2017 yılı ilk 6 ay içerisinde 576 kurs açılmış olup bu kurslarda da 11980 kursiyer katıldı.

Ayrıca Açık Öğretim hizmetlerini de yürüten Halk Eğitim Merkezinde  Açık Öğretim Lisesinde 4713, Açık Öğretim Ortaokulunda 1470 kişinin kayıtları Halk Eğitim üzerinden yürütülmekte.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam