reklam

AK PARTİ NEVŞEHİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI SALİH AÇIKGÖZ; “MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLMAYACAĞIM” « nevsehir haber

8 Şubat 2023 - 06:57

AK PARTİ NEVŞEHİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI SALİH AÇIKGÖZ; “MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLMAYACAĞIM”

Son Güncelleme :

16 Ekim 2017 - 10:24

reklam
AK PARTİ NEVŞEHİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI SALİH AÇIKGÖZ; “MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLMAYACAĞIM”
reklam

AK PARTİ NEVŞEHİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI SALİH AÇIKGÖZ; “MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY OLMAYACAĞIM”

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, AK Parti 6. Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına yeniden aday olmayacağını belirterek; “Partimin bir neferi olarak bundan sonra her daim teşkilatlarımızın yanında olacağım” dedi.

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, yaptığı açıklamada,”27 Haziran 2008 tarihinde Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak girdiğim aktif siyasi hayatımda Partimin çeşitli kademelerinde görev yaptım. 07 Ağustos 2011 tarihinde yapılan olağan kongre ile Merkez İlçe Başkanı olarak seçildim ve bu zamana kadar görevimi hakkıyla ve layıkıyla yapmaya çalıştım” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, bu kararın herhangi bir olumsuzluk sonucu değil, bayrak değişimi olarak kendi isteğiyle aday olmadığını ifade ederek; “Bu görevlerin geçici olduğunu her birimiz biliyoruz. Bize düşen bu bayrak değişiminin birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak kalması, görevi yeni devralacak arkadaşımızın da bayrağı devredip daha ileri taşıma noktasında ona en büyük desteği vermesi gerekmektedir. Partimizin temel anlayışı budur. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ben yeni dönemde aday olmayacağım. Bu kongre sürecinde bayrağı yeni bir arkadaşımıza devredeceğim. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanlarımız bana destek olmuşlarsa benim de bundan sonra görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek olacaktır” diye konuştu.

Genel Merkez Teşkilat Başkalığınca yapılacak temayül çalışması ve sonrasında aday belirleme sürecinin yaşanacağını kaydeden Açıkgöz; “ Merkez İlçe Başkanlığına yapılacak atamaya kadar görevimin başındayım. Ataması gerçekleşecek ilçe başkanı arkadaşımıza devir teslimi yapacağım “dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Açıkgöz, şöyle konuştu;

“2008 yılından beridir partimde görev yapmaktayım. Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinden öncede Merkez İlçe Yönetimimizde çeşitli görevlerde bulundum. Bu süre içerisinde sayısız Yerel ve Genel Seçim geçirdim. Bir çok referandum ve kongre süreçleri yaşadık. Her seçimde heyecanımızı kaybetmeden partimizin başarısını artırmaya teşkilatlarımızla birlikte çalıştık. Silahlı Terör Örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz ihanet kalkışmasında İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve bütün teşkilatlarımızla onurlu ve şerefli bir duruş sergiledik. Bu zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. Uzun soluklu mücadelemizin sürecinde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.”.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam