reklam

Gülşehir belediyesi çalışanlarına iş güvenliği eğitimi verildi « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 18:16

Gülşehir belediyesi çalışanlarına iş güvenliği eğitimi verildi

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2017 - 14:05

71 views
Avatar

reklam
Gülşehir belediyesi çalışanlarına iş güvenliği eğitimi verildi
reklam

Gülşehir belediyesi çalışanlarına iş güvenliği eğitimi verildi

NEVŞEHİR(MHA) Eski Belediye Binası toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitime Belediyemiz bünyesinde çeşitli görevlerde çalışan tüm personel katıldı.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince düzenlenen eğitimi, İş Güvenliği Uzmanları, tarafından verildi. İş Güvenliği Uzmanı, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının yüzde 98 oranında önlenebileceğini, bunun içinde herkesin bilinçli bir çalışma ortamında çalışması gerektiğini söyledi.

Verilen Eğitimde “İş güvenliğinde herkesin kendi üzerine düşen görevi yerine getirmesi yasal bir zorunluluktur. Bu zorunluluk özellikle işçinin kendi hayatını koruması adına da büyük önem taşımaktadır. Yetersiz güvenlik tedbirleri yüzünden birçok çalışan yaralanmakta, hatta hayatını kaybetmektedir. Hedefimiz yapılan bu eğitimlerle kazaları asgariye indirip, daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktır” dedi.

Toplantıda personellerimize, yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, kimyasal, fiziksel ve elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, işyerindeki tehlikeler, iş güvenliği konusu ile ilgili örnekler verdi.

Personellerimize ayrıca meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, ilkyardım gibi konularda yaşamdan örnekler verildi ve toplantıyı sonlandırdı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam