reklam

Göreme Tokyo Arasında Köprü atıldı « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 16:05

Göreme Tokyo Arasında Köprü atıldı

Son Güncelleme :

03 Nisan 2018 - 8:49

53 views
reklam
Göreme Tokyo Arasında  Köprü atıldı
reklam

Göreme Belediye’si ilkini 2016 eylül ayında gerçekleştirilmiş olduğu Japonya turizm fuarı Yunus Emre enstüsütüsünde yapılan toplantıya Turizm Bakan Yardımcı’sı Hüseyin Yayman’ın Başkanlığında Japon Türk Dostluk Ticaret Derneği’nin temeli atılmıştır. O günden  bu yana gelişen ve bu zamana kadar büyüme gösteren Japonya Göreme dostluk ve beraberlik tüm hızıyla devam etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı’sı Hüseyin Yayman ve Göreme Belediye Başkan’ı Nuri Cingil’in katılımlarıyla 2016 yılı eylül ayındaki Japonya Turizm Fuarı ve toplantılarında alınan  kararlar doğrultusunda Japon Türk Dostluk Ticaret Derneği Kuruluş işlemlerine büyük bir gayretle hız verilmişti. Japon Türk Dostluk Ticaret Derneği’nin Tüm çalışmaları günümüz  2018 yılına kadar devam etmiştir.

Japonya Türkiye ve Göreme köprüsüne sağlam temellerin atılmasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ve Göreme’li İş Adamı Ömer Korkmaz’ın gayret ve çabalarıyla günümüze kadar gelinmiştir.

Bu çalışmalar sonucu olarak. Tokyo Başkonsolosu Hasan Murat Mercan  01 Mart 2018 günü Kashiwanoha ’yı ve Japon Türk Dostluk Ticaret Derneği’ni  ziyaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Başkonsolosu adına Hasan Murat Mercan Türk Dostluk Ticaret Derneği’nin  Resmi açılışını yapıldı.Kashıwano ha şehrinin Meclis Üyeleri Okada Chika hanımefendi ve  Mitsui Fudousan Mıyake hiroto nun ve Dernek Kurucu yetkilileri Mustafa Kertik ve Ömer korkmazın Katılımlarıyla büyük bir katılım ile yapıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam