reklam

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU, AK PARTİ İL BAŞKANI KEMİKKIRAN’I ZİYARET ETTİ « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:29

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU, AK PARTİ İL BAŞKANI KEMİKKIRAN’I ZİYARET ETTİ

Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 21:38

162 views
reklam
GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU, AK PARTİ İL BAŞKANI KEMİKKIRAN’I ZİYARET ETTİ
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Nevşehir’i,  Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak hem gençlik ve hem de spor alanında farklı boyuta taşımanın çabası içerisinde olduklarını söyledi.

Aksaray’daki spor yatırımları protokolü imza töreninden sonra Nevşehir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’i makamında ziyaret etti.

Daha sonra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ı ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, daha sonra AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran’ı ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu burada yaptığı açıklamada,Nevşehir valiliğinde Nevşehir’de yapılması planlanan yatırımları değerlendirdiklerini belirtti.

Türkiye’nin dışarıya açılan en önemli yüzlerinden biri olan Nevşehir’de Gençlik Merkezi bulunmayan ilçe bırakmayacaklarını belirterek “ Valilikte yaptığımız bir toplantı ile  Nevşehir’de özelikle gençlerimiz kadınlarımız başta olmak üzere Nevşehir’e hitap edecek projelerimizi  detaylı şekilde masaya yatırdık. Hem Nevşehir  merkez,hem ilçeler,köyler ve beldelere kadar havuzlarıyla sahalarıyla, salonlarıyla,gençlik merkezleriyle yeni bir yatırım hamlesi başlatıyoruz. Nevşehirliler için hayırlı olmasını diliyorum.

NEVŞEHİR YENİ BİR CAZİBE NOKTASINA DÖNÜŞECEK

Nevşehir Türkiye’nin dışarıya açılan en önemli yüzlerinden bir tanesi, Tarihi,coğrafyası,tabiatı ve sıcak insanlarıyla bizim eşsiz illerinden birisi. Biz de bakanlık olarak hem gençlik ve hem de spor alanında Nevşehir’i tüm yönleriyle farklı boyuta taşımanın heyecanı içerisindeyiz.Bugün aldığımız yeni kararlarla yeni yatırımlarımızla sporun her branşı ile yüzmesi atletizmi jimnastiği,bireysel branşları, futbolu,basketbolu,voleybolu  ve satrancı ile  her branş açısından Nevşehir yeni bir cazibe noktasına dönüşecek. Gençler bizim en büyük umudumuz.Gençlerimizi  Türkiye’nin dört bir yanından Nevşehir’de buluşturacağız. Nevşehir’de çok yakın bir zaman diliminde gençlik merkezi olmayan ilçemiz kalmayacak. Gençlik Merkezlerimizden gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın bilim,sanat,kültür ve spor  faaliyetleri konusunda yararlanmasına büyük katkı sağlayacağız.”

Bakan Kasapoğlu, bu çalışmaların 19 yıl önce başlayan insan odaklı anlayışın bir ürünü olduğu dile getirerek; “ Köylerimize kadar en ücra noktalarına kadar yeni alanlarında halkımızın her kesimine hizmet eden politikamızı daha güçlü hale getireceğiz. Özellikle bu,   bizlerin sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde,  19 yıl önce başlayan  insan odaklı hizmet politikasının her geçen gün ileriye taşınmasına yönelik bir çalışma. 2023,2053 ve 2071 vizyonu bizler için önemli hedef. Biz gündelik uğraşıların hareketi değiliz, sıradan bir parti değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde insanlığa hizmeti esas alan, hakkı adaleti ve vicdanı odak alan bir teşkilatız. Siz değerli yol arkadaşlarımızla birlikte hedeflerimize inançlarımız ve gayelerimiz doğrultusunda  inşallah birer birer yürüyoruz, yürüyeceğiz. Kongre sürecini geride bıraktık. Yine kardeş olarak geride bıraktık. Bizlerde sizlerin dava ve yol arkadaşları olarak her daim 365 gün, 7 24 saat hizmetinizde olduğumuzu ifade etmek isterim.Bizler bu yolu birlikte yürüyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi  bundan sonrada önümüze çıkan engelleri yine  birlikte aşacağız,birlikte bertaraf edeceğiz.Bizim yolumuz insanlığın medeniyet davasını daha yukarılara taşımak.Ecdadımızdan aldığımız mukaddes emaneti ona halel getirmeden onu daha üst noktalarda yeni nesillere teslim etmek. Biz hep birlikte insanların hayırlısı insanlara hizmet eden, insanlara  faydalı olandır ruhu ile çalışıyoruz. Bugün  aldığımız kararları, önümüzdeki günlerde  Gençlik ve Spor Bakanlığında  Nevşehirlileri ağırlayacağımız bir toplantıda basın mensuplarının da huzurunda bir protokol ile de imza altına alacağız. “ dedi.

Ziyarette AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ile,  belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer hazır bulundu.

Geceyi Nevşehir’de geçirecek olan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  , Cumartesi günü de  Nevşehir’de bakanlığı ile ilgili  çeşitli merkezlerde incelemelerde bulunacak ve bölgenin tarihi ve turistik merkezlerini gezecek.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam