reklam

Gelin Canlar Bir Olalım Projesi,  çocukluk arkadaşlarını Kapadokya’da buluşturdu « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 10:49

Gelin Canlar Bir Olalım Projesi,  çocukluk arkadaşlarını Kapadokya’da buluşturdu

Son Güncelleme :

07 Eylül 2021 - 9:44

92 views
reklam
Gelin Canlar Bir Olalım Projesi,  çocukluk arkadaşlarını Kapadokya’da buluşturdu
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Erdoğan ÇİÇEK yürütücülüğünde 22-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Kapadokya’nın eşsiz doğal ve kültürel güzellikleri arasında gerçekleştirilen “Gelin Canlar Bir Olalım” (https://birolalim.org) isimli TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi, yeni dostluklar kurulmasının yanı sıra eski ve eskimeyen dostların buluşmasına da vesile oldu.

Gönüldaş olabilmeyi başarmış olan Samsun’dan katılan Esra Çelik öğretmen ile İstanbul’dan Ebru Yalı Çoban öğretmenin yolları “Gelin Canlar Bir Olalım” projesi ile Kapadokya’da bir kez daha kesişti.

Çocukluk arkadaşı olan iki öğretmen duygularını şu şekilde ifade etti:

“Zonguldak’ın şirin bir sahil ilçesi olan Alaplı’da aynı köyün yollarında, fındık bahçelerinde, sokak aralarında başlayan dostluğumuz yıllara yenik düşmeden devam etti. Zamana ve şartlara yenilmeden devam eden dostluğumuzu ‘Gelin Canlar Bir Olalım’ projesi sayesinde yeniden aynı sıcaklığıyla ‘Güzel Atlar Ülkesi’ olan Kapadokya’nın başkenti olarak bilinen Nevşehir’de yadetme fırsatı bulduk. Gördük ki çocukluğumuzdaki birbirimize karşı olan aynı paylaşımlar, aynı vefa, aynı sevgi ve saygı devam ediyor. Tek değişen farklı şehirlerde aynı görevi üstlenmek. Bizim bu duyguları hissetmemize sebep olan proje yürütücümüz Sayın Prof. Dr. Erdoğan Çiçek başta olmak üzere emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“Dost, onunla birlikteyken olduğun gibi görünebileceğin, ruhunun tüm gizliliklerini ona anlatabileceğin biridir. Onunla birlikteyken kendini korumana gerek yok.” demiş Jean Jacques Rousseau.

Siz hiç düşündünüz mü peki dost-dostluk ne demektir diye?

Dostluk, hayata dair benzer bakış açıları olan insanların kurduğu arkadaşlıktır, bağdır. Bir zorunluluk olmaksızın ve menfaat gözetmeksizin birbirine destek olmak, karşılıklı güvene ve saygıya dayalı yakınlıktır. Birbirine zor anlarında yardım edebilmek, vefalı, sırdaş ve gönüldaş olabilmektir.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam