izmir escort

reklam

Geleneksel şehir mimarisi ile bölge,yeniden eski ihtişamlı görünümüne kavuşacak « Nevşehir Trend Haber

4 Ağustos 2021 - 01:44

Geleneksel şehir mimarisi ile bölge,yeniden eski ihtişamlı görünümüne kavuşacak

Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 12:37

53 views
reklam
Geleneksel şehir mimarisi ile bölge,yeniden eski ihtişamlı görünümüne kavuşacak
reklam

Nevşehir Belediyesi’nin Kale ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 6 Mahalleyi  ilgilendiren 300 bin metrekarelik bir alanda  uygulayacağı 2. Kentsel dönüşüm projesi konumundaki  Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı.

Nevşehir’in Karasoku, 20 Temmuz , Herikli, Hacı Rüştü,  Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahallesi’nde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı içine alan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi, Nevşehir Belediyesi tarafından bir süre önce ihale edilmişti.

İhaleyi alan firmanın Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’ni tamamlamasının ardından Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, proje müellifi Ahmet Kaya’yı  makamında kabul ederek görüştü.

Nevşehir Belediyesi’nin Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Alevli ve diğer ilgililerin de  hazır bulunduğu görüşmede, projeye ilişkin bilgi alışverişinde de bulunuldu.

GELENEKSEL DOKU İLE UYUMLU

Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi ile bir dönem Nevşehir’in   merkezi olma özelliğini taşıyan  bölgenin, Nevşehir’in geleneksel mimari  üslubunu yansıtan geleneksel doku ile uyumlu bir şekilde yeniden şehrin ana merkezi olmayı hedefleyen, ticaret konut, yeşil alan otopark ve sosyal donatı alanlarının yanı sıra taşıt trafiğinden arınmış yaya öncelikli bir  tasarım anlayışı ile yeniden  değerlendirilecek.

TESCİLLİ BİNALARDA RESTORA EDİLECEK

Bölgedeki özellikle Erken Cumhuriyet Dönemi tescilli kültürel varlıklarının restorasyonun da yapılmasının planlandığı Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi ile  bölgenin,  meydan düzenlemeleri ve yeşil alanlarıyla şehir kimliğine uygun  Nevşehir’in en önemli yaşam merkezlerinden birine dönüşmesi hedefleniyor.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam