reklam

Facebook Yavaşladı mı ? Facebook açılmıyor Neden ? « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 00:32

Facebook Yavaşladı mı ? Facebook açılmıyor Neden ?

reklam
Son Güncelleme :

19 Aralık 2016 - 17:34

93 views
Facebook Yavaşladı mı ? Facebook açılmıyor Neden ?

Facebook neden açılmıyor? 19 Aralık 20:00’dan bu yana Facebook erişiminde sorun yaşayanlar bu sorunun nedenini merak ediyor.

Ülkemizde en fazla kullanılan sosyal mecraların başında gelen Facebook açılmıyor. Sosyal hesaplarına bakmak, kontrol etmek isteyen kullanıcılar, Facebook neden açılmıyor, sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

FACEBOOK NEDEN AÇILMIYOR?

Facebook’a erişim sağlamak isteyenler 19 Aralık 20:00’dan itibaren çabalasa da bir sonuç elde edemiyor. Kullanıcılar siteye ya hiç giremiyor, ya da girdikleri sitede yer alan içerikler yüklenmediği için yine faydalanamıyor. Burada sorunun dünya genelinde mi yoksa sadece ülkemizde mi yaşandığı noktasına gelince; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konu hakkında bir açıklama yapmamış. Ayrıca kurumun sitesinde yer alan Site Bilgileri Sorgu Sayfası’nda yaptığımız sorgulamada Facebook hakkında bir mahkeme kararı olmadığı belirtiliyor.

Diğer taraftan DNS ayarlarını değiştiren yahut VPN kullanan internet kullanıcıları Facebook ya da erişiminde sorun yaşadıkları diğer sitelere girebiliyorlar. Bu da bize sorunun yalnızca ülkemizde yaşandığını, dünya genelinde böyle bir sorunun olmadığını gösteriyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam