reklam

ESRA YILDIZ,GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU OLDU « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 14:47

ESRA YILDIZ,GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU OLDU

Son Güncelleme :

03 Ağustos 2021 - 13:30

94 views
reklam
ESRA YILDIZ,GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU OLDU
reklam

NEVŞEHİR (TREND HABER)-2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boksta kadınlar 60 kiloda çeyrek finale yükselen Esra Yıldız, Finlandiya’lı rakibi  Mira Marjut Johanna Potkonen’e mağlup oldu

Esra Yıldız’in çeyrek finalde , Finlandiya’lı rakibi  Mira Marjut Johanna Potkonen ile yaptığı karşılaşma   Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde oluşturulan  dev ekranda  canlı yayınla izledi.

Karşılaşmanın başlamasıyla heyecan ve coşkunun hakim olduğu salonda, Esra Yıldız’ın ailesi ve sporseverler karşılaşmayı büyük heyecan içerisinde izledi.

Karşılaşma boyunca, Milli boksör Esra Yıldız’ın  annesi  Selma Yıldız başta olmak üzere, diğer aile fertleri  mücadele boyunca Esra Yıldız için dua etti,göz yaşları içerisinde izlediler.

Rakibine İlk rauntta 4-1 ,ikinci  rauntta da   3-2 yenilen Milli Boksör Esra Yıldız, 3. Rauntta da başarılı bir oyun sergilemesine rağmen ringden mağlup ayrıldı.

Maç sonunda Nevşehir Ak Parti  Milletvekili Mustafa  Açıkgöz,sporda yenmekte var kaybetmekte var.Biraz önce Annesi ve Babasıylada görüştük, Allaha hamdolsunki  göğsünde ay yıldızlı Türk bayrağı ile bizi orada temsil etmesi Nevşehir’imizin evladı biz onunla gurur duyuyoruz .Yaşı daha çok genç inşallan ondan Avrupa şampiyonası ve olimpiyatlarda ondan madalya bekliyoruz çok konsantreydi güzel maç çıkardı ama 3-2 kaybetti kaybetmesi onun elede daha iyi başarılar elde edecektir

bize bu gururu yaşattığı için öncelikle kendisine ve ailesine ve hocalarına teşekkür ediyoruz .Kazanmak için çıktı ama dediğimiz gibi bazen kazanmak ,bazen kaybetmekte var.Ama önemli olan iddianız ,hevesinizi bırakmadan ileriye doğru hamle yapabilmek Esra da o kapasite var. biz Esra ya güveniyoruz gurur duyuyoruz Nevşehir Esra’a ile  gurur duyuyor,dedi.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam