izmir escort

reklam

ESKİ TARİHİ HAMAMIN TARİHİ DOKUSU KORUNACAK « Nevşehir Trend Haber

6 Ağustos 2021 - 00:22

ESKİ TARİHİ HAMAMIN TARİHİ DOKUSU KORUNACAK

Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 6:39

81 views
reklam
ESKİ TARİHİ HAMAMIN TARİHİ DOKUSU KORUNACAK
reklam

ESKİ HAMAM İÇİN TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN 50 BİN TL HİBE

Nevşehir Belediyesi tarafından 3. Derece Arkeolojik Sit alanı temizlik çalışmalarının devam ettiği dünyanın en büyük yeraltı yerleşim bölgesinde yer alan tarihi Eski Hamam’daki koruma ve kurtarma çalışmaları için Tarihi Kentler Birliği, 50 bin TL’lik hibe desteği sağladı.

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği halinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sırasında keşfedilen ve 3. Derece Sit alanı olarak ilan edilen dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin yer aldığı bölgede, Nevşehir Belediyesi’nin maddi destekleriyle temizlik çalışmaları devam ediliyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, bölgede en önemli tarihi varlıklardan biri olan eski Hamam’ın koruma ve kurtarma çalışmalarına yaptığı hibeden dolayı Tarihi Kentler Birliği yöneticilerine teşekkür etti. Ünver : “ Tarihi değerlerimiz, toplumsal bir bilinç içerisinde kültürel değerlerimizin korunması ,kurtarılması adına çalışmalar yapan sivil toplum teşkilatlarımızın da işbirliği ile etkin bir şekilde geleceğe taşınacaktır.” diye konuştu..

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam