izmir escort

ENDONEZYA MODASI ESİYOR « Nevşehir Trend Haber

22 Nisan 2021 - 23:36

ENDONEZYA MODASI ESİYOR

Son Güncelleme :

07 Nisan 2021 - 18:42

44 views

NEVŞEHİR(TREND HABER)-Türkiye, güçlü üreticileriyle dünyanın önde gelen moda tedarikçilerinden biri olarak konumlanıyor. Muhafazakar giyim modası ise ülkemizi özellikle Müslü-man ülkeler için önemli bir ticari partner haline getiriyor. Bu alanda Türkiye ile ortak ilişkiler geliştir-mek isteyen Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya’daki muhafazakar giyim modasının bu-luşma noktası olarak bilinen Markamarie işbirliğiyle Ankara’daki büyükelçilik binasında düzenleye-ceği etkinlikte, ülkenin 7 büyük moda markasını tanıtacak.

Türkiye için özel koleksiyon oluşturdular

7-8 Nisan 2021 tarihlerinde 14:00 – 16:00 saatleri arasında yapılacak “Endonezya ile Tanışma” et-kinliğinde; Elzatta, Wearing Klamby, Jawhara Syari, Tethuna, Medina Zein, Restu Pratiwi ve Hwan Eco Ethnic markaları, Türkiye için özel olarak hazırladıkları koleksiyonları tanıtacakları defileler dü-zenleyecek. Endonezyalı markalar, sosyal medya hesaplarındaki yüksek takipçi sayılarıyla dikkat çekerken, etkinlik Endonezya Cumhuriyeti’nin “Indonesia in Ankara” adını taşıyan YouTube kana-lından da izlenebilecek. Sınırlı sayıda katılımcı ise www.markamarie.com/introducingindonesia ad-resinden kayıt olarak, Covid-19 tedbirleri kapsamında etkinliğe fiziksel olarak katılabilecek. Moda şovlarıyla öne çıkacak etkinlikte ayrıca, Endonezya Ankara Büyükelçiliği Dharma Wanita Der-neği’nin ülkeye özgü Angklung adlı enstrumanla sergileyeceği performans da sunulacak.

“Moda, ancak markalar birbirini desteklediği sürece ayakta kalabilir”

Tanıtım etkinliğinin Türkiye ile başlatılacak olası işbirlikleri için büyük önem taşıdığını belirten En-donezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lalu Muhammad Iqbal, “Bu etkinlik aracılığıyla, iki Müslü-man ülkenin kalplerini her zamankinden daha yakın bir şekilde birleştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Bü-yükelçi, 7 Nisan’daki etkinliğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın da katılacağını açıkladı.

Markamarie’nin Kurucu Ortağı Franka Soeria ise modanın ancak markaların birbirlerini destekledik-leri sürece ayakta kalabileceğini vurgulayarak “Endonezya’nın hazır giyim markalarını Türkiye’ye tanıtmak istiyoruz. Endonezya, Doğu-Batı sentezinde farklı bir tarz sunuyor ve yalnızca büyük bir pazar değil, aynı zamanda büyük bir yaratıcılık kaynağı. Türkiye ile işbirliği yaparak daha da iyi iş-lere imza atacağımızı umuyoruz” diye konuştu.

reklam
reklam