reklam

PARMAKSIZ’DAN İMALATÇI ÜYELERİNE ÇAĞRI « nevsehir haber

5 Şubat 2023 - 14:50

PARMAKSIZ’DAN İMALATÇI ÜYELERİNE ÇAĞRI

reklam
PARMAKSIZ’DAN İMALATÇI ÜYELERİNE ÇAĞRI
Son Güncelleme :

20 Eylül 2017 - 14:14

reklam

PARMAKSIZ’DAN İMALATÇI ÜYELERİNE ÇAĞRI

KOSGEB, üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılmasına yönelik ‘Kobi Gelişim Destek Programı’ (KOBİGEL) çağrısına çıktı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, KOSGEB’in Kobigel programı ile kobilere 500 Milyon lira destek vereceğini açıkladı.

Parmaksız  açıklamasında, “İmalat sektöründe yer alan kobiler için KOSGEB proje çağrısı açtı. Çağrıda toplam 500 milyon lira hibe verilecek olup işletme başına üst limitler geri ödemesiz 300 bin lira, geri ödemeli 700 bin liradır. Destekten faydalanmak için KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olunması gerekmektedir.

Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla orta yüksek ve yüksek teknoloji sektörlerindeki kobilerin tümü başvuru yapabilecek, orta düşük ve düşük teknoloji sektörlerdeki kobiler de ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacaktır. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir” dedi.

Parmaksız , “Başvuru çağrısı için başvurular 20 Ekim’e kadar devam edecektir. Son başvuru tarih ve saatinden önce onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Üyelerimiz daha detaylı bilgilendirmeyi gerek Odamıza gelerek , gerekse Kosgeb il müdürlüğünden alabilirler.” Dedi.

reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN
reklam