reklam

HİSARCIKLIOĞLU VE PARMAKSIZ GÜMÜŞHACIKÖY’DE « nevsehir haber

30 Ocak 2023 - 02:16

HİSARCIKLIOĞLU VE PARMAKSIZ GÜMÜŞHACIKÖY’DE

reklam
HİSARCIKLIOĞLU VE PARMAKSIZ GÜMÜŞHACIKÖY’DE
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2017 - 9:46

reklam

HİSARCIKLIOĞLU VE PARMAKSIZ GÜMÜŞHACIKÖY’DE

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, NTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve GTİ Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız ile birlikte Gümüşhacıköy Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Hisarcıklıoğlu, Gümüşhacıköy’ün tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyeli olduğunu belirterek, “Esas bunları katma değere çevirecek tarıma dayalı sanayiyi Gümüşhacıköy’e kazandırıyor olmamız lazım. Bunları yapabilirsek Gümüşhacıköy sadece tarımdan geçinen değil aynı zamanda buna da katma değeri ilave ederek daha çok kazanan kardeşler olur. Siz ne kadar zengin olursanız biz ondan hem memnun oluruz hem de sizin zenginliğiniz bizim zenginliğimiz demektir” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Gümüşhacıköy’deki tüccarlara verdikleri destekten dolayı Kaymakam ve Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

Gümüşhacıköy TSO Başkanı Can Keleş’in TOBB’da yakın çalışma arkadaşı olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, “İnşaat Taahhütleri Hizmeti Kurulunda beraber çalışıyoruz. Çalışma arkadaşı olarak vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Gümüşhacıköy’deki tüccar ve sanayicilerimizin sorunlarını bizzat Can kardeşim bana iletmektedir. Ben de bunlara çözüm bulup bunları gerekli makamlara bizzat iletiyorum. Her geldiğinde sizlerle ilgili sorun ve çözüm önerisiyle beraber gelmektedir” dedi.

Finansmana erişim ve istihdam üzerindeki yükler konusunda TOBB ve oda/borsalar olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Biz bu kapsamda gerek Cumhurbaşkanı gerek Başbakan gerekse bakanlarımızla oturduk hep beraber kendi kaynaklarımızı da ortaya koyduk. Özellikle üyelerimize yönelik ve KOBİ’lere yönelik olarak krediler, faizsiz krediler ve kefalet müessesesini devreye soktuk. TOBB nefes kredisini çıkardık ki yıllık 9,9 faizle üyelerimize kredi imkanı sağlandı. Aynı zamanda KOSGEB yönetim kurulunda aldığımız karar doğrultusunda 50 bin lira faizsiz destek çıkardık. Üçüncü olarak da üyelerimiz bankalardan kredi çekmekte zorlandığı için KOBİ’lere yönelik kefil olma miktarımızı artırılmasını istedik. Yaklaşık 250 milyar liraya hükümet bizim kefaletimizi çıkarttı. Toplam yedi ayda 600 bin üyemize ya kredi verdik ya faizsiz kredi verdik ya da kefil olduk. Bu oda başkanları ne iş yaparın cevabı da bu. Can kardeşimin büyük emeği var”.

TOBB Başkanı, 81 İle 81 Okul projesini tamamladıktan sonra 160 ilçeye de okul yaptırılacağını, bu ilçelerden birinin de Gümüşhacıköy olacağını söyledi.

reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN
reklam