reklam

Alışverişlerinizde yankesici ve dolandırıcılara dikkat « nevsehir haber

5 Şubat 2023 - 14:26

Alışverişlerinizde yankesici ve dolandırıcılara dikkat

reklam
Alışverişlerinizde yankesici ve dolandırıcılara dikkat
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2017 - 10:07

reklam

Alışverişlerinizde yankesici ve dolandırıcılara dikkat

NEVŞEHİR(MHA) Kurban bayramına sayılı günler kala il emniyet müdürlüğü vatandaşları yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşın uyarmayı sürdürdü.

Yapılan açıklamada; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Vatandaşların ve Esnaflarımızın Yankesicilik ve Tırnakçılık Olaylarının Mağduru Olmamaları İçin; Yankesicilik ve tırnakçılık olaylarından korunmak için toplu taşıma araçlarında başkaları tarafından itildiğinizde elinizi cebinize götürmeyi veya çantanızı kontrol etmeyi alışkanlık haline getiriniz. Cüzdanınızda fazla nakit para bulundurmayınız. Nakit para yerine kredi kartı, çek ve benzeri ödeme araçlarını bulundurunuz. Kalabalık yerlerde yüksek miktarda paranız olduğunu göstermeyin, aksi halde gaspçıların hedefi olursunuz. Üzerinizde yüklü miktarda para taşımanız gerekiyorsa birkaç parça halinde (ceplere bölüştürün) emniyetli bir şekilde taşıyınız. Adres sormak, para bozdurmak ve benzeri bahanelerle size yaklaşan tanımadığınız şahıslara karşı dikkatli olunuz.

-Paranızı saymadan teslim etmeyiniz, saymadan da teslim almayınız. İş yerinde teşhir edilen küçük ve değerli malları kolayca ulaşılabilecek ve dalgınlığınızdan faydalanılarak alınabilecek yere bırakmayınız. İmkanlar el veriyorsa tek başınıza iş yerinizde bulunmamaya çalışınız, kaldırımcılık suretiyle hırsızlık yapanlar genelde tek kişinin bulunduğu yerleri tercih ederler. Yankesicilik ve Tırnakçılık Olaylarının Mağduru Olmamanız durumunda paniğe kapılmayın hemen 155 Polis İmdat Hattını arayın” uyarılarında bulunuldu.

reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN
reklam