reklam

Ekici: 23 Nisan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için kutlu bir şenliktir « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 12:23

Ekici: 23 Nisan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için kutlu bir şenliktir

Son Güncelleme :

22 Nisan 2018 - 7:21

67 views
reklam
Ekici: 23 Nisan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için kutlu bir şenliktir
reklam

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, “Kurtuluş mücadelemizin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılış günü olan 23 Nisan tarihi Türk milletinin gurur günü, yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için de kutlu bir şenliktir” dedi.

NGC Başkanı Ekici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dönemin küresel güçlerinin paylaşmayı umdukları bir imparatorluktan,  doğacak olan yeni Türk devletinin müjdesinin TBMM´nin kuruluşu ile tüm dünyaya duyurulduğunu ifade eden Ekici, “TBMM, yalnızca meşruiyetini ve iradesini milletten alan kurumsal bir yapı değil, aynı zamanda büyük Türk milletinin yaşama, var olma, bağımsızlık ve özgürlük coşkusunun temsil edildiği milli ruhun ifadesidir” dedi.

Ekici, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Türk milletinin asil geleceği, günümüz çocuklarının doğru görüşü ve o güçlü azmi ile büyük ve parlak olacaktır. Yurdun işgal altında olduğu, süngü ve silah tehdidinin sürdüğü bir dönemde kurulan bu meclis ile kahraman ecdadımız, milli birlik ve beraberliğin, müşterek mücadelenin ve ortak aklın silahtan ve savaştan da önemli olduğunu vurgulamıştır. Bu yöntem,  benzer tehditleri yaşadığımız bugün de en çok ihtiyaç duyduğumuz mücadele şeklinin ipuçlarını vermektedir.

Bu bayram günü, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihi bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için kutlu bir şenliktir.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam