reklam

Eğitimcilere enflasyonun üzerinde bir ücret ve refah payı verilmelidir « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 10:51

Eğitimcilere enflasyonun üzerinde bir ücret ve refah payı verilmelidir

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2017 - 10:04

97 views
Avatar

reklam
Eğitimcilere enflasyonun üzerinde bir ücret ve refah payı verilmelidir
reklam

Eğitimcilere enflasyonun üzerinde bir ücret ve refah payı verilmelidir

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, daha iyi bir eğitim ve gelecek için eğitim çalışanlarının sorunlarının bir an evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade ederek, “Sendika olarak, üzerimize düşeni yapmaya, sorunların çözümü için mücadele vermeye devam ediyoruz. Kurulduğumuzdan bu yana birçok sorunun çözümünü sağladık, eğitimciler için onlarca kazanıma imza attık. Ancak bir milyonu aşkın çalışanı olan eğitim hizmet kolunda yeni sorunların, gelişmelerle birlikte yeni sıkıntıların ortaya çıktığı da bir gerçektir. Biz, gerek halının altına süpürülerek zamana bırakılan gerekse yeni ortaya çıkan sorunları tespit etmek amacıyla kapsamlı bir rapor hazırladık ve kamuoyuyla paylaştık. Toplu sözleşme tekliflerimizin temelini oluşturan bu sorunların çözümünün takipçisi olacağız. Hedefimiz, insani değerler ışığında yaşanabilir bir dünyayı yeniden oluşturabilmektir” dedi.

Özelde üyelerini genelde ülkesini, milletini, mazlum ve mağdurları düşünerek sendikacılık yaptıklarını söyleyen Özdemir, başkalarının merhametine sığınarak sorunlarımıza çözüm bulamayız vurgusu yaptı.

Özdemir, “İnsanca bir hayat standardını herkes için gözeten, güvenli bir gelire kavuşturan bir anlayışla dünyayı yaşanabilir hale getirmek en önemli insanlık görevi olmalı. Bunu başarmanın en önemli mücadele ortamı, sendikalaşarak taban örgütlülüğümüzü güçlendirmektir. Edindiğimiz tecrübeler göstermektedir ki, başkalarının merhametine sığınarak sorunlarımıza çözüm bulmamız mümkün değildir. Mağduriyet yaşayan ve haksızlığa uğrayanlar dayanışmak, birlikte hareket etmek suretiyle mücadele edebilir, ayakta kalabilirler. Bizler, haksızlıklara, mağduriyetlere, kötü gidişata dur demek için sorumluluk almaktan kaçınmadan, kararlılıkla bu mücadeleyi vermek zorundayız. Hedefimiz, insani değerler ışığında yaşanabilir bir dünyayı yeniden oluşturabilmektir. Bunu başarmak için, her türlü düzenbazlıkla mücadele etmeli, tehdit ve şantajdan çekinmemeli, kararlılıkla, doğru bildiğimiz yolda korkmadan yürümeye devam etmeliyiz. Zira adaletin tesisi için bu bir insanlık borcudur” şeklinde konuştu.

Eğitim çalışanlarının hak ettiği refah payını alabilmeleri için sendikal mücadele yaptıklarını da kaydeden Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Eğitim çalışanlarını enflasyona ezdirmeyecek bir ücret artışı yapılmasını, ekonomik gelişmelerden eğitim çalışanlarının da hak ettiği payı almasını sağlayacak refah payı verilmesini, ücret ve aylıkların tamamının emekliliğe yansıtılmasını, gelir vergisi oranlarının reel ücret artışı sağlayacak şekilde sabitlenmesini, bütün eğitim çalışanlarının birinci dereceye kadar ilerleyebilmelerinin sağlanmasını, mevcut ek gösterge rakamlarının en az 600 puan artırılmasını, kılık ve kıyafet dayatmasının sona erdirilmesini, siyaset ve grev hakkının önündeki engellerin kaldırılmasını, yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak, bu hizmet sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini, hizmet kolu kapsamındaki kurumlarda görev yapan şeflere, Adalet Bakanlığı kadrolarında görev yapan şeflere tanınan mali hakların tanınmasını istiyoruz” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam