reklam

Öğrenme şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı « nevsehir haber

30 Ocak 2023 - 01:02

Öğrenme şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2017 - 14:40

reklam
Öğrenme şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı
reklam

Öğrenme şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla ilimizde düzenlenmesi planlanan “Öğrenme Şenlikleri” ile ilgili işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi için Öğrenme Şenliği Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapılan ve çalışmaların planlamasının yapıldığı toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Kürekli, Şube Müdürleri Ramazan Bıyıklıoğlu, Yaşar Aydoğan, Murat Saltık, Mustafa Ece, Yusuf Aydoğmuş, Mehmet Kıratlı katıldı.
Bakanlığın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek vizyonundan hareketle “Öğrenme Şenlikleri” uygulaması Nevşehir’de başlatıldı.

Öğrenme Şenlikleri ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak-yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturulması hedeflendi.

İlimizde 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılması planlanan “Öğrenme Şenliklerinin” Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarca gerçekleştirilen fuar, projeler gibi yılsonu faaliyetlerinin daha geniş tanıtımının yapılması, yerel yönetimler, firmalar, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştirilmesi ve halkın da etkinliklere aktif olarak dâhil edilmesi planlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, organizasyonun İlimiz için önemli olduğunu belirterek “hayat boyu öğrenme” kavramının önemini belirtti.

Öğrenme Şenliği stantları ile tüm Nevşehir halkına ulaşmayı planlıyoruz. Bunun alt yapısını hazırladık. Etkinliğimizi mükemmel yapabilmek için elimizden geleni yapıyoruz diyerek şenlik organizasyonunda ve etkinliklerde kendilerine destek veren okul müdürlerine teşekkür etti.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam