reklam

Devlet’in Kaya’sı olarak seçime gidiyor « Nevşehir Trend Haber

10 Ağustos 2022 - 22:36

Devlet’in Kaya’sı olarak seçime gidiyor

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2017 - 11:38

84 views
Avatar

reklam
Devlet’in Kaya’sı olarak seçime gidiyor
reklam

Devlet’in Kaya’sı olarak seçime gidiyor

NEVŞEHİR(MHA) MHP’deki muhaliflerin olağanüstü kongre talebinde bulunduğu günlerde MHP İl Başkanlığına atanan İlhan Kaya, Devlet Bahçeli’nin adayı olarak il kongresine gidiyor.

MHP içindeki muhaliflerin MHP Genel Merkezine ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşı bayrak açmasıyla başlayan süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin il başkanlığı gibi zor bir göreve atadığı ve bu görevi bugüne kadar layıkıyla yürüten İlhan Kaya, hafta sonunda gerçekleştirilecek olan il kongresine Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin adayı olarak çıkacak.

MHP İl Başkanlığına atandığı günden bu yana görevini büyük bir olgunlukla yürüten, sürece oldukça hakim olan, 15 Temmuz darbe girişimi esnasında sonrasında sürece hakim olan, bu süreçte hem devletine, hem de Nevşehir’deki ülkücü camiaya sahip çıkan İl Başkanı İlhan Kaya’nın kongreye nasıl bir liste ile çıkacağı bilinmezken, Başkan İlhan Kaya’nın daha listesini bile açıklamadan herkesin gönlünü kazandığı ve Nevşehir halkı tarafından Devlet Bahçeli’ye atıfta bulunularak “Devlet’in Nevşehir’deki Kaya’sı” olarak adını kabul ettirdiği her geçen gün kulaktan kulağa yayılıyor.

Bilindiği üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 41 ilde 21 Mayıs tarihinde kongre tarihi belirlemiş ve mevcut il başkanlarıyla devam mesajını tüm Türkiye’ye açıklamıştı. İl Başkanı İlhan Kaya’da o 41 il başkanından biri olarak Milliyetçi Hareket Partili delegelerin huzuruna çıkacak.

MHP Genel Merkezinden edinilen bilgiye göre; MHP Teşkilat İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emri ile Nevşehir’de tek adaylarının İlhan Kaya olduğu, bunun dışında hiçbir kimseye İZİN, İCAZET, EMİR ve YETKİ verilmediğini belirttiği de öğrenildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam