reklam

‘Devletimizin gücüne güç katmaya çalıştık’ « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 14:48

‘Devletimizin gücüne güç katmaya çalıştık’

Son Güncelleme :

24 Ocak 2018 - 19:42

35 views
reklam
‘Devletimizin gücüne güç katmaya çalıştık’
reklam

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini Yıldız Teknik Üniversitesine tayininin çıkması nedeniyle Ali Türker’e devreden eski başkan Cihat Burak Korkmaz, görevi süresince devletin gücüne güç katmaya çalıştığını ifade etti.

Nevşehir’de gerek yaşlı, gerek genç, gerekse çocukların her daim yanında yer alan, onların sıkıntıları ile bire bir ilgilenen Cihat Burak Korkmaz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde de sevilen bir kişiliğe sahip.

Kendisine görevi süresince destek veren herkese teşekkür eden eski başkan Cihat Burak Korkmaz, 15 aylık süre diliminde ocak faaliyetlerini en iyi şekilde yöneterek, birçok çalışmaya da imza attı.

En etkin Ocak başkanları arasına adını yazdıran Cihat Burak Korkmaz,  yeni görev yeri olacak Yıldız Teknik Üniversitesine tayini çıkması sebebiyle Başkanlık koltuğunu Ali Türker’e devretti.

Eski Başkan Korkmaz konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;”2016 yılında bir an bile tereddüt etmeden devraldığım Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı görevimi Türk Dünyasının Bilge Lideri, Türkmen Beyimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin ve Ülkücü Hareketin Yolbaşçısı, Yiğit Dava Adamı Olcay Kılavuz Beyefendinin yol göstermeleriyle yeni görev yerim olacak Yıldız Teknik Üniversitesine geçecek olmam sebebiyle Ali Türker başkanıma devretmiş bulunmaktayım.

Göreve geldiğimiz ilk günden görevi bırakacağımız son ana kadar Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bize gösterdiği hedefler doğrultusunda Ülkücü şuur, tavır ve çizgiden zerre miskal sapmadan Nevşehir’in ve Nevşehir gençliğinin dertleriyle dertlenmeyi kendimize şiar edindik.  Bu minvalde özellikle gençliğimizin belası hâline gelmiş olan uyuşturucu ve uyuşturucu tacirleri ile mücadele konusunda, daha önce hiç yapılmamış sosyal sorumluluk projeleriyle sosyo-kültürel programlarla bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Düzenlemiş olduğumuz programlar ve organize edilen çalışmalarla gençliğimizin hak ve hakikat yolunda adım atmaları için çaba sarf ettik. Ayrıca ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı süreçlerde Nevşehir’in mülkî ve idarî yöneticileriyle işbirliği içerisinde çalışarak devletimizin gücüne güç katmaya çalıştık.

Görevde bulunduğumuz süre boyunca Kozaklı Hızıruşağı köyünden Derinkuyu Suvermez köyüne, Acıgöl Tatlarin Beldesinden Hacıbektaş’a, Ürgüp Aksalur köyünden, Gülşehir Yakatarla köyünden Avanos Sarılar köyüne kadar esnaflarımızı, işçi kardeşlerimizi, memurlarımızı, işadamlarımızı sık sık ziyaret ederek onların dertlerine ve sevinçlerine ortak olmaya çalıştık.

Bütün bu süre zarfında her daim arkamızda karlı bir dağ gibi duran Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendiye ve Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendiye şükranlarımı arz ederim. Bizi bir evladı gibi bağrına basan ve kendi evlatlarından ayırmayan Nevşehirli Ülkücülere şükranlarımı sunarım. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam