reklam

DEVLET OKULLARININ KISKANDIRAN BAŞARISI SÜRÜYOR « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 14:12

DEVLET OKULLARININ KISKANDIRAN BAŞARISI SÜRÜYOR

Son Güncelleme :

29 Temmuz 2021 - 8:56

144 views
reklam
DEVLET OKULLARININ KISKANDIRAN BAŞARISI SÜRÜYOR
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)-Yükseköğretim Kurumları Sınav(YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin başarısı gönüllerde adeta taht kurduran niteliğe kavuşuyor.

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden 3 öğrencinin Türkiye 4000’e 3 öğrencisini yerleştirmesinin ardından , devlet okulları içerisinde ciddi anlamda bir başarı haberi de Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi’nden geldi.
Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi devlet okulları arasında Sözel Nevşehir birincisi öğrenci çıkartırken, Sayısal’da Nevşehir ikincisi olan öğrenci ve Eşit Ağırlıkta da Nevşehir 3. sü olan öğrenciyi çıkartmayı başarırken, genel sıralamada Sayısal, Eşit Ağırlık ve Sözel’ de birinciliği elde etti.

Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi YKS sınavında ilk 1000.sıralamaya 4,ilk 5000’e 9,ilk 10000’e 13 ve ilk 20000 lik sıralamaya da toplam 20 öğrenci sokabilmeyi başarmayı bildi.

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ve sonrasında Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi’nden gelen sevindirici başarı haberlerini bundan sonraki süreçte de artarak görmek istediğimizi buradan bir kez daha ifade ediyor, söz konusu başarıda imzası olan tüm eğiticilerimizi ve ailelerle öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını Cenab-ı Allah’dan niyaz ediyoruz.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam