reklam

Derinkuyu 24 Kasım ilkokulunda nezaket ve hoşgörü konuşuldu « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:00

Derinkuyu 24 Kasım ilkokulunda nezaket ve hoşgörü konuşuldu

Son Güncelleme :

15 Şubat 2018 - 7:15

29 views
reklam
Derinkuyu 24 Kasım ilkokulunda nezaket ve hoşgörü konuşuldu
reklam

Gazeteci yazar Osman Aytekin Derinkuyu 24 Kasım İlkokulunda Değerler Eğitimi kapsamında Nezaket ve hoşgörü konusunda söyleşide bulundu.

Yazar Osman Aytekin yaptığı söyleşide, “ Hepimiz biliriz ki sevgi olmadan hoşgörü, hoşgörü olmadan da sevginin sürekliliği sağlanamaz. Kişiler birbirleri arasında sevgi, saygı, nezaket, anlayış, hoşgörü, sabır gibi duygularla davranmalıdırlar. Nezaketli olmak ince, zarif ve ölçülü olmaktır. Hayatınızın her alanında; lütfen, buyurun, teşekkür, efendim, beyefendi, hanımefendi, estağfurullah, rica ederim gibi nazikçe kelimeleri eksik etmeyen daima iyi bir izlenim bırakır. Bu incelikli davranışlar fertleri daha iyi, güzel ve anlayışlı hale getirir. Bunların aksi olarak; hişt, lan, ne diyon sen? Ben sana şimdi gösteririm türünden yüksek sesle konuşmak, gerginlik çıkarmak, sert ve kırıcı davranmak, biri konuşurken sözünü kesmek ve dinlememek, dinlediğini de yarım anlamak gibi durumlarda bizleri anlayışsız yapar. Kaba davranışlar kişiler hakkında iyi bir izlenim vermez ve karşısındaki insanların davranışlarını da olumsuzlaştırabilir”, dedi.

Yazar Osman Aytekin söyleşi sırasında nezaket ve hoşgörü ile ilgili  olarak öğrencilere sorduğu soruya  en iyi cevabı veren iki öğrenciye de  Üç Arkadaş öykü kitabını imzalayıp hediye etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam