reklam

CHP MİLLETVEKİLİ GÜRER “ESNAFLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİDİR” « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 18:35

CHP MİLLETVEKİLİ GÜRER “ESNAFLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİDİR”

Son Güncelleme :

23 Ocak 2017 - 9:02

111 views
Avatar

reklam
CHP MİLLETVEKİLİ GÜRER “ESNAFLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİDİR”
reklam

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 64. Olağan Genel Kuruluna kooperatif ortaklarının yanı sıra CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Esnaf Oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

CHP İlçe Başkanı Kamil Davarcı ve CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ile genel kurula gelen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yaptığı konuşmada esnafların sorunlarına değindi ve meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi. Esnafların sorunlarının çözüm bulmasını istediklerini belirten Gürer şöyle konuştu: “Esnaflarımız için hükümet kredi vaatlerinde bulunmakta,önce 30 bin lira kredi sözü verildi. Ancak ipotek kefil ve banka borcu olmayana bu kredi verildiği için esnaf yeterince yararlanamadı. Bankaya borcu olmayan esnaf yok ki. Dense idi banka borcu var ama düzenli ödüyor ona da kredi vereceğiz o zaman bir can suyu olurdu. 50 bin lira KOSGEB için kredi denildi ondanda sınırlı kişi yararlandırıldı. Kamuoyuna duyurulduğu kadar esnaf vaatlerden yararlanamıyor”dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer esnafın sorunlarının çözüm bulmasının çok yönlü önemli olduğuna da değinerek yerli üretimin yerli ürünlerin korunması gerektiğini söyledi. TBMM bu konuda kanun teklifi verdiğini ve yabancı ürünlerin sınırlandırılmasını istediğini belirten Gürer “Yerli üretimi ve ürünü koruyamaz ise sorunlarımız artar, sömürülen ülke durumuna düşeriz”dedi.

Esnafın sorunlarının giderek arttığını ve sıkıntılı bir döneme girildiğini de ifade eden Gürer Anayasa değişiklikleri konusunda da “Hangi partiden olursanız olun mutlaka Anayasa değişikliklerini okuyun,araştırın, karşılaştırın. 12 Eylül 2010 referandumu ile HSYK değişti. O süreç Balyoz, Ergenekon kumpası üretti. Ordu itibarsızlaştırıldı ve 15 Temmuz süreci ortaya çıktı. Yeni Anayasa değişiminde tüm yetkiler bir kişide toplanıyor. Sistem rejim değişiyor.”dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam