izmir escort

reklam

Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan bir destandır « Nevşehir Trend Haber

28 Temmuz 2021 - 23:55

Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan bir destandır

Son Güncelleme :

18 Mart 2017 - 11:37

70 views
reklam
Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan bir destandır
reklam

Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, Çanakkale Zaferinin yıldönümü ve Şehitler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Altıntaş mesajında; “Türk milleti, tarih boyunca hür ve müstakil yaşamayı bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Bu nedenle hiçbir güç Milletimizi esaret altına alamamıştır. Bundan tam 102 yıl önce milletimizin inancından, ruhundan ve vatan mücadelesinden doğan Çanakkale Zaferi, yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır.

Bağımsızlığımızı savunmak, yurt topraklarımızı korumak için yapılan savaşlar kutsaldır. Çanakkale, Ulusal Kurtuluş Savaşımız kutsal destan savaşlara birer örnektir. Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan, hepimize büyük gurur veren bir destandır. Türk Milleti Çanakkale’de kanıyla, canıyla, şerefiyle tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz böylelikle, Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ederken, yaşayan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam