reklam

Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için beslenme hakkına sahiptir. « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:07

Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için beslenme hakkına sahiptir.

Son Güncelleme :

18 Ekim 2017 - 11:25

53 views
reklam
Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için beslenme hakkına sahiptir.
reklam

Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için beslenme hakkına sahiptir.  Emzirme ise, bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir. Bu çerçevede, hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik 1991 yılından beri “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” Programı yürütülmektedir.
Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere “İlk 6 ay sadece anne sütü,sonrasında da tamamlayıcı beslenme ile beraber 2 yaş ve ötesine kadar bebeğini emzirmesi” öğütlenmektedir.Ülkemizde 1-7 Ekim tarihleri arası Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır.
Anne Sütünün önemi ve Emzirme hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile 02.10.2017 tarihinde Nevşehir Kapadokya FM ‘de Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr.Özlem BENLİ ve Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli Ebe Meryem YETİŞİR radyo programına katılmışlardır.
Ayrıca 05.10.2017 tarihinde Nevşehir Devlet Hastanesinde stant açılmış ve servislerdeki anne ve gebe bayanlar ziyaret edilmiştir.Anne Sütü ve Emzirme hakkında bilgilendirme amaçlı broşür ve hediyeler dağıtılmıştır.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam