izmir escort

reklam

Bir Kadın Uyanıyor İsimi Tiyatro Gösterisi Yapıldı « Nevşehir Trend Haber

25 Temmuz 2021 - 13:25

Bir Kadın Uyanıyor İsimi Tiyatro Gösterisi Yapıldı

Son Güncelleme :

11 Aralık 2018 - 10:39

35 views
reklam
Bir Kadın Uyanıyor İsimi Tiyatro Gösterisi Yapıldı
reklam

‘25 Kasım Kadın Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ etkinlikleri kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde , ‘Bir Kadın Uyanıyor’ adlı tiyatro oyunu ve söyleşi  gerçekleştirildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  (NEVÜ) Kadın Çalışmaları ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) tarafından NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen tiyatro gösterisinde, Boğaziçi Gösteri Sanatları (BGST) tiyatro topluluğunun oyuncularından Aysel Yıldırım Keskin, Duygu Dalyanoğlu ve Zilan Kaki sahne aldı.

Yoğun katılımın olduğu oyunda toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin sonuçlarını hayatının her yönünde yaşayan bir kadının gerçek hikayesi anlatıldı. Oyuncular, toplumsal cinsiyet rollerinin sorgulandığı, bunların oluşturduğu eşitsizlik, ayrımcılık ve şiddetin yer aldığı sahneleri izleyenlere sundu.

Tiyatro gösterisi sonunda, NÜKÇAM Müdürü Doç. Dr. Leyla Kahraman eşliğinde tiyatro ekibi ile birlikte söyleşi gerçekleşti.

‘25 Kasım Kadın Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ etkinlikleri kapsamında ayrıca 12 Aralık 2018 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam