reklam

Bilişim teknolojileri rehber öğretmeni görevlendirmesi yapılacak « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 05:32

Bilişim teknolojileri rehber öğretmeni görevlendirmesi yapılacak

Son Güncelleme :

18 Ocak 2017 - 15:45

92 views
reklam
Bilişim teknolojileri rehber öğretmeni görevlendirmesi yapılacak
reklam

Milli eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün talimatıyla Dönem Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni (Fatih BTR) görevlendirmesi yapılacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Fatih BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi kurumlara yapılacak. BT Rehber Öğretmenliği görevi başvuru şartları ve görevleri, Ek-1’de yer alan bakanlığımız resmi yazısında detaylı olarak belirtilmiştir. Fatih BT Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır. Aday ve ücretli öğretmenlere BT Rehber Öğretmenliği görevi verilemez. Fatih BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacaktır. Görevlendirmeye branşı Bilişim Teknolojileri olanlar ile Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu (100 Saat) başarı ile tamamlamış olan diğer branş öğretmenlerimiz başvurabilirler. Fatih BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir. Şube sayısı 8 (sekiz)’ den az olan okullarımıza görevlendirme yapılmayacaktır. 21 saatten fazla ders yükü bulunan öğretmenlere kendi okulu dışında Fatih BT Rehberliği görevi verilmeyecektir. Kendi okuluna görevlendirilen öğretmenlerin ders yükünün birleştirilerek en az güne toplanması diğer kalan zamanlarda da BTR görevini yerine getirmesi gerekmektedir. (Not: Nöbet görevi ders yükü olduğu günler verilecektir.). Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri; Kadrolarının bulunduğu okulda; sadece kendi derslere girecek ve nöbet tutabileceklerdir. Görevlendirildikleri okulda ders ve nöbet görevi verilmeyecektir.

Kadrosunun bulunduğu okuldaki ders yükü birleştirilerek en az güne toplanarak, diğer kalan zaman ve günlerde görevlendirildiği okulda sadece BT Rehber öğretmenliği görevini yerine getirecektir” ifadelerine yer verildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam