reklam

Beraberlik mesajı veren Uğur’a akıllı ol dediler « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 06:24

Beraberlik mesajı veren Uğur’a akıllı ol dediler

Son Güncelleme :

24 Ekim 2017 - 10:57

36 views
reklam
Beraberlik mesajı veren Uğur’a akıllı ol dediler
reklam

Beraberlik mesajı veren Uğur’a akıllı ol dediler

 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin kongre tarihi yaklaştıkça istenmeyen ve beklenmeyen olaylar yaşanmaya başladı.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta bazı kişilerin bilgi kirliliği yaratmak amacıyla basına gerçek dışı açıklamalar yaptığı ve sendikaya zarar vermeyi adet haline getirmiş camia dışı isimlerin de seçimlere müdahil olduğu vurgulanarak “Türk Eğitim-Sen’in Birlik ve Beraberliğini Bozmayın” açıklaması yapılmıştı.

Bu açıklamayı sosyal medya sitesinde paylaşan bir haber sitesinde haberin altına yorum yapan bir Türk Eğitim-Sen delegesi, Şube Başkanı Mustafa Uğur’a “Akıllı Ol” derken, bu yoruma beğeni ise yine bir Türk Eğitim-Sen delegesinden geldi.

Bu nahoş yorumu yapanların Tayfur Urgenç’in yönetiminde yer alacak kişiler olduğu öğrenilirken, eğitim camiası tarafından bu yorum tepkiyle karşılandı. Mustafa Uğur’un yıllarca bu sendikaya hizmet etmiş bir başkan olduğunu vurgulayan sendika üyeleri, iftira ve hakaret ile seçim kazanma düşüncesini doğru bulmadıklarını, bir eğitimciye bu ifadelerin yakışmadığını ifade ettiler.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında bir paylaşım yapan Mustafa Uğur ise, “Biz, “Birlik ve beraberliğimiz bozulmasın” açıklaması yaparken, sendikamızı yönetmeye talip olan bazı isimler şahsıma “Akıllı Ol” diyorsa ve bu söylemi ekip arkadaşları beğeniyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. Bir kez daha söylüyorum; bizim birlik olmaya ihtiyacımız var. Bu işler çirkinleşerek olmaz, yapmayın!” açıklamalarında bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam