Belediye başkanı Hasan Ünver, milletvekilli aday adaylığı için görevinden istifa etti « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 04:13

Belediye başkanı Hasan Ünver, milletvekilli aday adaylığı için görevinden istifa etti

Son Güncelleme :

26 Nisan 2018 - 11:53

97 views
reklam
Belediye başkanı Hasan Ünver, milletvekilli aday adaylığı için görevinden istifa etti
reklam

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde AK Parti’den Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

İstifasını Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’a sunan Belediye Başkanı Hasan Ünver, istifa kararını makamında düzenlediği bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladı.

28 Mart 2004 yılında AK Parti’nin ilgili organ yöneticileri ve  saygıdeğer Nevşehirlilerin teveccühü ile  yüzde 46 oranındaki oy oranı başladığı belediye başkanlığı görevini 2009 yılında yüzde 52 ve 2014 seçimlerinde de yüzde 53 oy oranı ile şehir tarihinde ilk kez üst üste 3. kez belediye başkanı  olarak seçildiğini hatırlattı. Oldukça meşakkatli ve aynı zamanda da oldukça sevap kazandırabilen bir makam olarak ele aldığı belediye başkanı olarak Allah’ın kendisine verdiği bu fırsat için ham ettiğini ifade eden Ünver : “ Tarifi imkansız bir aşk olarak da isimlendirdiğim   Nevşehir’e 2004 yılından beri hizmet etme imkanı buldum. Bana öncelikli olarak bu fırsatı sağlayan yüce Rabbime ne kadar şükür etsem azdır. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan ve her daim desteklerini esirgemeyen değerli vatandaşlarıma, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız büyük dava insanı dünya lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bugüne kadar görev yapan tüm hükümetlerimize, bakanlarımıza, parti teşkilatlarımıza, 2004 yılından bugüne kadar görev yapan milletvekillerimize yürekten teşekkür ediyorum. Nevşehir Belediyesi’ndeki çalışma arkadaşlarıma, çocuklarıma ve eşime de teşekkür ediyorum. Her zaman bu şehrin menfaatleri doğrultusunda gece gündüz çaba harcayan gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre içerisinde halkımıza haklarımı helal ediyorum, onlardan da helallik istiyorum. Partimizin yetkili birimleriyle ve arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonrasında milletvekili aday adaylığı için bundan sonra daha farklı mecralarda halkımıza hizmet edebilmek için görevimden istifa ediyorum. “ dedi.

Ünver, Milletvekili aday adaylığı için başvurusunu 29 Nisan 2018 tarihinde yapmayı planladığını da ifade etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam