izmir escort

reklam

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı’ Sergisi « Nevşehir Trend Haber

25 Temmuz 2021 - 11:39

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı’ Sergisi

Son Güncelleme :

29 Aralık 2016 - 13:14

84 views
reklam
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı’ Sergisi
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri tarafından, geçtiğimiz yıl ilki düzenlenmiş olan ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı Şöleni’nin ikincisi gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü sorumlu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Saçlı Uzunöz’ün rehberlik ettiği, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Barış Çiftçi’nin katılımcılar ile birlikte açılışını gerçekleştirdiği sergiye,  personelin ve öğrencilerin yoğun ilgisi oldu.

Sergide yer alan geliştirilmiş materyallerin bir bölümünde; bireyde düşünme, problem çözme, dikkat, odaklanma, el-göz koordinasyonu, denge, çeviklik gibi bilişsel ve psiko-motor unsurları geliştirmeyi, diğer bölümünde ise;  kalp-solunum sistemi dayanıklılığı, esneklik, kas kuvveti gibi doğrudan sağlıkla ilişkili fiziksel uygunluk unsurlarının geliştirilmesi hedeflendi.

Ayrıca temelde oyun yoluyla eğitimi amaçlayan ders materyallerinde; kazanma ve kaybetmeyi öğrenme, kendine güven, başkalarına saygı duyma, kurallara uyma, iş birliği yapma, iletişim kurma gibi duygusal ve toplumsal yönden çocuk ve gençlerin çok yönlü gelişimlerine odaklanıldı.

Öğretmen adayları bu etkinlik sayesinde, bireyin çok yönlü gelişimine hizmet eden farklı materyalleri tasarlama ve beden eğitimi dersinde etkili bir şekilde kullanma deneyimini edinmiş oldu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam