reklam

Başkan Ünver vatandaşları miraç kandilini kutladı « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 11:14
reklam

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Alemlerin Rabbi Cenab-ı Allah’ın, iki cihan serveri yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed(S.A.V.)’a, feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, inananların birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasını temennisinde bulundu.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver  13 Nisan 2018 Cuma gününü 14 Nisan 2017 Cumartesi gününe bağlayan gece idrak edilecek Miraç kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor günlerinde,  bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı  ve pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç’ın, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Rabbimizin sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risâlet görevinde manevi güç kazanma vesilesi, Müslümanlar için ise, Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren bir imtihan olduğuna dikkat çekti.

Ünver, mesajında daha sonra şunları kaydetti:  “İnsanlarımızı birbirine yakınlaştırıp kaynaştıran, saygı, sevgi ve  muhabbet halkasını daha da sağlamlaştıran böyle mukaddes günler, inanıyorum başta inananlar olmak üzere tüm dünya insanlarının barış, dostluk ve sevgi ilişkilerinin de artmasına vesile olur. Her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birliğimizin, dirliğimizin ve güçlü sevgi bağlarımızın daha da üstün düzeyde gelişmesine de böylesine anlamlı olan Miraç Gecesi vesile olur. Bu vesile ile tüm halkımızın ve tüm dünya inananlarının mübarek Miraç kandillerini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’dan temenni eder ,değerli halkımıza saygılarımı sunarım.”

12 Nisan 2018 - 10:12

50 views

Başkan Ünver vatandaşları miraç kandilini kutladı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Alemlerin Rabbi Cenab-ı Allah’ın, iki cihan serveri yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed(S.A.V.)’a, feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, inananların birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasını temennisinde bulundu. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver  13 Nisan 2018 Cuma gününü 14 Nisan 2017 Cumartesi gününe […]

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam