izmir escort

reklam

Başkan Selim Özmen,Türkiye’de bina olarak Nevşehir pazarı tek « Nevşehir Trend Haber

28 Temmuz 2021 - 23:19

Başkan Selim Özmen,Türkiye’de bina olarak Nevşehir pazarı tek

Son Güncelleme :

23 Ocak 2017 - 22:20

71 views
reklam
Başkan Selim Özmen,Türkiye’de bina olarak Nevşehir pazarı tek
reklam

Pazarcılar odası başkanı Selim Özmen konuşmasında;Tarlada bir lira manavda sekiz lira diye bir şey yok haber yapmak için insanlara yanlış bilgi veriyorlar.Tarlada çektikleri sebzeler ya salçalık domates yada meyve suyuna gönderilen meyvelerdir.Haberlerde dikkatimi çeken bir olayda sebze fiyatlarını sebzecilikle alakası olmayan kişilere sorulup bilgi alınması insanlar tarafından yanlış anlaşılıyor.

Nevşehir pazarındaki fiyatlar sebze halindeki fiyatlardan daha uygun fiyatlara satılmaktadır.Türkiye’de taze sebze meyve en çok Nevşehir pazarında bulunmaktadır.Şuan pazardaki fiyatlar mevsim normallerinde. Müşterilerimiz pazar yerinden memnun olduklarını bizlere dile getiriyor . Köylüsü ve merkezi ile 300 bin kişilik Nevşehir’de sosyal ortamda 10 veya 15 kişinin yaptığı  yorumlar art niyetli olmaktan başka bir şey değildir. 30 bin metre kare kapalı pazar alanında akan çatımız yok, pazar yerinin hiçbir sıkıntısı yok.

Nevşehir pazar yerindeki pazar arabalarında eksiklerimiz var.Müşteriler aldıkları pazar arabalarını geri yerine koymadıkları için kayboluyor ya da başkaları tarafından alınıyor.4 sene içerisinde 200 tane pazar arabası kayıp olduğu için 200 tane pazar arabası eksiğimiz var .Buradaki arabalar halkın hizmeti için vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmasını diliyoruz.

Eski pazar yerinde karlı havalarda senede kış zamanı en az 6 hafta hiç tezgah açamazdık.Açtığımız haftalarda donan mallarımız,dereye atılan mallar şimdi bizim masraflarımızı karşılıyor.Yeni pazar yerine gelen mallarda donma olayı ortadan kalktı,pazar yerine gelen müşteriler memnun ufak tefek sıkıntılarla karşılaşabiliyorlar.Çok sirkülasyon  olan bir yer haftalık sirkülasyonumuz ortalama 35 bin.Sabah 300 tezgah 4 kişi çalışanı ile beraber 1200 kişi yazında 500 köylü esnafı geliyor,toplamda 1700 çalışanımız var.1700 çalışanı ile bir işletme pazar yeri önemli sirkülasyon içinde çok ufak sorunlar var.30 bin m2  alana tek tek pas pas çekilmektedir.Eski mescidimiz 60 m2 idi yetmiyordu başkanımız Hasan Ünver yeni bir yer verdi 180 m2 oldu şuan mescit.

Şuanda Türkiye’de bu hizmetleri veren tek oda biziz.Sosyal tesislerimiz var acıktığınız zaman cüzi miktarda fiyatlarla ihtiyaçlarını giderebiliyor müşteriler.Hasan Ünver başkanımıza teşekkür ediyorum şuan Türkiye’de bina olarak olarak Nevşehir pazarı tek. Böyle bir pazar yerine yapılan eleştiriler art niyetlidir.Bu pazar yerini kullanan olarak iyiliğini kötülüğünü biz biliriz ufak tefek sıkıntılar illaki olur.Eski pazar yerini göz önüne aldığımız zaman şuan biz muhteşemiz.Çok aşırı yağmur yağdığı zaman eski pazarda ayakkabı satanların ayakkabıları sebze pazarına gelirdi.

Sebzeyi meyveyi seçmekte önemli müşteriler seçerken gözüyle seçmediği zaman sebze meyve tahriş oluyor bu yüzdende esnaflar pazarcı arkadaşlar sıcak bakmıyor.Pazarda satılan ürün ile markete satılan ürünün dolapta uzun süreli durması arasında fark vardır.Markete satılan ürün çok el değdiği için dolapta çabuk bozulmaya neden olur.

Müşteriler şikayetleri olduğu zaman bize dönebilsinler diye tezgahlara numara verdik.Bir esnafın sürekli müşterisi olmak çok önemli eğer sürekli sebze meyve aldığı yerden sıkıntı çıkarsa gelsin bana müşteri.Aksaray,Kırşehir ve çevrelerine gelen mallardan daha kaliteli Nevşehir pazarındaki ürünler.İşimizi ciddiye alıyor hizmet etmeyi seviyoruz.Diyerek konuşmasına son verdi .Haber / ORHAN AY

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam