reklam

BAŞARILI ÖĞRENCİLER,YÜZDE YÜZ BURSLU OLARAK EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRECEK « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 14:10

BAŞARILI ÖĞRENCİLER,YÜZDE YÜZ BURSLU OLARAK EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRECEK

Son Güncelleme :

03 Ağustos 2021 - 18:25

43 views
reklam
BAŞARILI ÖĞRENCİLER,YÜZDE YÜZ BURSLU OLARAK EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRECEK
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Eğitim ve Öğretim Kurumları arasında ilk ve ortaöğretim çağındaki başarılı sporcuların özel öğretim kurumlarında %100 burslu olarak okumalarına imkan sağlayan “Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İş birliği Protokolü” imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı hem sporu hem de eğitimi hedeflemiş gençleri desteklemeye devam ediyor. Başarılı sporcu öğrencilerimiz, MEB’e bağlı özel öğretim kurumlarında %100 burslu olarak okuyabilecek.

Protokol kapsamında; olimpik ve paralimpik spor dalları yarışmalarında; Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatlarında, Ulusal Spor Faaliyetlerinde (Ulusal Spor Faaliyetleri: Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve en üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye Birincilikleri, ANALİG Türkiye Birincilikleri) son 2 yıl içerinde altın, gümüş, bronz madalya aldıklarını Bakanlık tarafından belgelendiren sporculara verilen kontenjanlar dahilinde, sınıflarını geçmek ve spor yaşamına devam etmek kaydı ile diplomalarını alıncaya kadar %100 eğitim bursu verilmesi sağlanacak.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam