reklam

BAKANLAR YETMEDİ BÜROKRATLAR DA ŞİMDİ YOLLARDA « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 23:33

BAKANLAR YETMEDİ BÜROKRATLAR DA ŞİMDİ YOLLARDA

Son Güncelleme :

03 Şubat 2017 - 17:18

84 views
reklam
BAKANLAR YETMEDİ BÜROKRATLAR DA ŞİMDİ YOLLARDA
reklam

CHP MİLLETVEKİLİ GÜRER “BAKANLAR YETMEDİ BÜROKRATLAR DA ŞİMDİ YOLLARDA”

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer referandum öncesi hükümetin devlet olanakları ile siyaset kurguladığını söyledi. Ömer Fethi Gürer Anadolu illerinde bakanların vaat yağdırmasının ardından kurum müsteşar genel müdür ve bürokratlarının da sefere çıktığını belirterek ”Bakanlar ,bürokratlar, valiler, kaymakamlar ile topyekun vatandaşı hatırladılar. Seçim dönemlerinde hükümet Anadolu kentlerini hatırlıyor, işsizleri anımsıyor. Esnafa vaatler başlıyor, çiftçiye sözler veriliyor, seçim bitti hepsi gelecek seçime kadar boşlukta kalıyor. Niğde ilimize de bakanlar bürokratlar gelmeye başladı. Referanduma kadar gelen giden sayısı anlaşılan o ki artacak. İyi de Niğdeliye ne anlatacaklar Niğde 15 yıldır unutulan il durumunda, Hükümet yatırımlarında her ilde olanın ötesinde ciddi bir icraat yok. Fabrikalar kapanıyor, köyler göç ediyor, hükümet vaatleri içinde Niğde adı geçmiyor. Hayali sözler havada uçuşuyor. Sorularımıza bakılıyor ediliyor diye ucu açık yanıtlar veriliyor. Niğdeli vaatlerlerle kanmayacak kadar tecrübe kazandılar. 15 yıldır havaalanı yapılacak deniyor yok. Yer altı çıkan sularla sulama yaptıkları topraklarını Aladağlardan çıkıp Akdenize boşa akan sularla sulamak için 15 yıldır proje anlatılıyor yok, Köyler yıllardır gölet bekliyor yeri var adı var ama gölet yok. Akkaya barajı çevre felaketi yıllardır kurtardık derler kokudan geçilmez oldu oldu olacak deniyor yok, Tıp Fakültesi 2015 hayırlı olsun dediler aylardır ortada daha tıp fakültesi hastanesi dahi yok. bu gidişle her seçimde bir öğretim üyesi gelirse açılması belirsiz bir sürece kadar adı var icraatı yok . Her seçim petrol bulurlardı bu seçim kesin olarak TPAO Genel Müdürü olmadığını açıkladı onu kullanamayacaklar . Çinliler beş yılda 200 fabrika kuracak yalanı beş yıl geçtiği için artık anlamsız kaldı. Almanlar Gübre Fabrikası kuracaktı anımsayan yok,Yüksek Hızlı Tren Niğde Merkezden geçmeyeceği kesinleşti çıt yok, Üretici ürünü para etmiyor depoda çürüdümü ortada görünen yok, Devlet bölgeye destekleri yandaşlara gidiyor.İş yerleri kapanıyor BİRKO gibi bir dev yok oluyor,Üniversiteli işsizlerin sayısı almış başını gidiyor.Hükümet bölgeye bakan bürüokrat seçimlere yakın gönderip oldu olacak diyor yerel gazete manşetleri geçmiş arşivleri önlerine konursa konuşamaz utanırlar ”dedi

GECİCİ İŞ VAADİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bürokratların ve bakanların bölgelerde söz verecek konuları kalmadığını ve ne vaat ettilerse onun daha uygulamada görülmediğini anımsatarak sözlerine şöyle devam etti.-“Kala kala İŞKUR vasıtası ile geçici işçi alımı kalıyor. Görünen o ki referandumda da bu süreç devam edecek. Gecici işçiler seçimde istenen yönde oy versin diye alınıp referandum sonrası çıkarılacak. İnsanların yokluğu ve yoksulluğu sömürüsü bu referandum oylamasında da devam edecek . Esnafta çiftçide işsizde işçide emeklide engellide perişan .Esnaf 1 Kasım seçimlerinden önce 30 bin lira kredi vaadi edildi. Esnaf mutlu oldu seçim bitti 2 milyon esnaftan 43 bin esnafa verip diğeri dosya masrafı ile ortada bıraktılar. KOBİlere destek dendi. Başvuran herkese verecekleri söylendi ortada laftan başka icraat yok,İş yerleri kapanıyor esnaf perişan, Taşeron işçi için 3 ayda kadro dendi bir yıl geçti. 3 B ve 3 C liler için verilen sözler tutulmadı.Emekli için intibak düzenlemesi olmayacağı belirtildi. İlaç Katkı payı kaldırılmadı Ucuz konut işi de göstermelik çıktı.Şimdilerde Çalışma Bakanı anneanne babanne maaşı ile kamuoyunu meşgul ediyor altı üstü sınırlı kişiye verilecek büyük şehir belediyeleri bu proje yapsa daha çok kişiyi kapsardı ama günlerdir kamuoyunda ailelere umut pompalıyor. Daha 2015 yılında hane halkı gelir durumuna bakıyoruz diye yıllardır aldıkları üçbeş kuruşu engelli gelirini kesenleri bu halk unutacakmı?”dedi.

PROMOSYON

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer promosyon konusunda yapılanları emeklilerin gözünden kaçmayacak kadar alenileştiğini belirterek- “Yıllardır emekliyi oyala, sürekli oldu olacak ile vaat ver.Bankanın parasını sanki hükümet veriyor gibi yansıt, sonra referandum öncesi vermeye başlayacağını duyur.Emekli yaşamı görmüş,yaşamış, oy için oynanan oyunun farkında. Yaşadıkları ile sorunları aşarak bu günlere gelmiş, yaşam tecrübeli insan, bu işin özünde bir referandum oyunu olduğunu görüyor. kendi hak ettiğini ve özünde bugune kadar çoktan verilmesi gereken Banka alacağını dahi hükümet bakanları günlerdir evirip çevirip gündem yapıyor.Bu yapılanlar dahi hükümetin düştüğü durumun yansımasıdır.”dedi.

Gürer-“Ülkesini seven emeklisi işçisi çiftçisi engellisi yaşlısı genci işsizi yaşadıkları bilmektedir. Anayasa ile ülke tek adam yönetimine bırakılması ile yitirileceklerinde farkındadır. O nedenle iş veriyorlarsa da hakkını alıyordur, promosyon veriliyorsa da hakkı veriliyordur. Hakkını alanların aylardır yıllardır neden oyalandıklarınında hesabını sandıkta ülkenin geleceğini tek adama bırakmayarak hayır diyerek gereğini yapacağına inanıyorum “dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam