reklam

Bakan Eroğlu, Yapımı Devam Eden  Nevşehir Külliyesinde İncelemelerde Bulundu « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 05:36

Bakan Eroğlu, Yapımı Devam Eden  Nevşehir Külliyesinde İncelemelerde Bulundu

Son Güncelleme :

27 Ekim 2017 - 11:57

53 views
reklam
Bakan Eroğlu, Yapımı Devam Eden  Nevşehir Külliyesinde İncelemelerde Bulundu
reklam

DSİ tarafından yaptırılacak 4 tesisin toplu temel atma törenine katılmak üzere Nevşehir’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yapımı devam eden Nevşehir Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Murat Göktürk, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı,AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve diğer protokol mensuplarının da  hazır bulunduğu ziyarette Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde   yapımı devam eden Nevşehir Külliyesi’ne ilişkin bakan Eroğlu’na bilgiler aktardı.

Eroğlu daha sonra yapımı devam eden Nevşehir Külliyesi’nin iç bölümlerini gezdi. Belediye Başkanı Hasan Ünver,  Nevşehir Külliyesinin Selçuklu ve Osmanlı dönemlerindeki mimarı özelliklerin yansıtıldığı belirtti. Ünver, Nevşehir Külliyesinin 3 kattan oluşan ve açık ve kapalı mekanlarıyla 11 bin 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Camii, Gasilhane, Gusülhane, Morg, Kadın ve Erkek Taziye Evi, 500 kişilik Konferans Salonu, Alimler misafirhanesi, Kütüphane, Sağlık Merkezi ile dini eğitimlerin gerçekleştirileceği çeşitli sosyal donatılarıyla müstesna bir merkez görünümü kazanacağını ifade etti.

Nevşehir’de böyle bir eserin en kısa süre içerisinde hizmete sunulması dileğinde bulunan Eroğlu,söz konusu yatırıma emek veren herkese teşekkür etti.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam