reklam

Baıllı pınar çiftliği natürel ürünlerle Afyonluların hizmetinde « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 16:43

Baıllı pınar çiftliği natürel ürünlerle Afyonluların hizmetinde

Son Güncelleme :

05 Mart 2018 - 7:13

38 views
reklam
Baıllı pınar çiftliği natürel ürünlerle Afyonluların hizmetinde
reklam

Afyonda Ballıpınars çiftliğinde üretilen süt ve süt ürünleri son teknoloji sistemlerle üretim yapıyor.

Pastörizasyon işlemi ile çiğ sütün doğal ve biyolojik özelliklerine zarar vermeden patojen (hastalığa neden olan) organizmaların tamamını, zararlı bakterilerin de birçoğunun etkisiz hale gelmesini sağlayacak şekilde özel tesis ve cihazlarda ısıtılıp soğutulmasıyla elde ediliyor.

Afyon Ballıpınar Simental Çiftliği’nin Hizmetleri Neler?

Çiftlik  Afyon-Konya karayolu 30. km’de bulunan Gözsüzlü Köyü’nde kuruldu. TKDK desteğiyle inşa edilip, Çek Cumhuriyeti’nden ve Avusturya’dan titizlikle seçilip getirilen elit gebe düveler ile faaliyete başlamıştır. Şuanki mevcut sürü 700 büyük baş hayvandan oluşuyor.

Çiftlik çevresinde bulunan yaklaşık 600 dekarlık tarım arazisinde yem ihtiyacımızı karşılamak amacıyla arpa, yonca, mısır, fiğ tarımı yapmaktayız. Hayvanlarımızdan elde ettiğimiz gübreyi tarlalarımızda kullanarak değerlendirmekteyiz. Bu sayede hem daha doğal hem de daha kaliteli ve yüksek verimli mahsul elde etmekteyiz. Ürettiğimiz yem hammaddelerini belli aralıklarla analize göndermekteyiz. Böylece içeriklerine göre hazırladığımız en uygun rasyonlarla besleme yapılıyor

Kısa vadedeki hedef  sürüyü 1200 başa çıkartmaktır. Uzun vadedeki hedefimiz ise, simental ırkını muhafaza edip, çağın son teknolojilerine ayak uydurarak kaliteli üretime devam etmektir. Bunun neticesinde simental gebe düve ve boğaları iç piyasaya sunmayı hedefliyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam