reklam

Aşk Vadisi’nde Türk Bayraklarıyla Yürüdüler « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 09:49

Aşk Vadisi’nde Türk Bayraklarıyla Yürüdüler

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2017 - 9:41

127 views
Avatar

reklam
Aşk Vadisi’nde Türk Bayraklarıyla Yürüdüler
reklam

Aşk Vadisi’nde Türk Bayraklarıyla Yürüdüler

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen vadi yürüyüşlerinin altıncısı “Milli Şuur” temasıyla bu hafta sonu Göreme’deki Aşk Vadisi’nde gerçekleştirildi.

Bağlıdere Vadisi olarak bilinen ayrıca halk nezdinde Aşk Vadisi olarak tabir edilen vadinin giriş noktasına kadar minibüslerle transfer işlemi gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen üyesi eğitimciler ve diğer katılımcılar, yaklaşık 4 kilometrelik parkuru tamamlayarak Kapadokya bölgesinin doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı elde etti.

Kapadokya’nın en iyi 20 vadisi arasında gösterilen Aşk Vadisi’nde 3 çeşme, 1 su kuyusu, 7 doğal ve 1 yapay köprü, 2 gölet, 2 havuz, 1 mağara, 2 sarnıç, 3 şifalı su kaynağı, çok sayıda güvercinlik, kayadan oyma evler ve ilginç kaya katmanlarını yerinde gören ve fotoğraflarla anı ölümsüzleştiren eğitimciler, rehber aracılığıyla da bölge ve vadi hakkında bilgi sahibi oldular.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, vadi yürüyüşünün temasına vurgu yapmak amacıyla tüm katılımcılara Türk Bayrağı armağan etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam