reklam

Annelerimize şükran borçluyuz « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 09:21

Annelerimize şükran borçluyuz

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2017 - 9:43

57 views
Avatar

reklam
Annelerimize şükran borçluyuz
reklam

Annelerimize şükran borçluyuz

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanı Yıldız Gürbüz, insanımızı dünyaya getirip büyüten, yemeyen yediren, içmeyen içiren, giymeyen giydiren ve sabırla üzerimize titreyen annelerimizin, tarih boyunca Türk milletinin bekasını sağladığına dikkat çekti.

Anneler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında MHP Kadın Kolları Başkanı Yıldız Gürbüz, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Mayıs 2017 tarihinde kutlanan Anneler Günü dolayısıyla, bütün annelerimizi sevgi, saygı ve minnetle hatırlıyoruz. Binlerce yıllık Türk tarihinin her anında, dirlik ve düzenin sağlanmasında annelerimizin aziz hatıraları bulunmaktadır. Hepimizi dünyaya getirip büyüten, yemeyen yediren, içmeyen içiren, giymeyen giydiren ve sabırla üzerimize titreyen annelerimiz, tarih boyunca Türk milletinin bekasını sağlamışlardır. Annelerimizin çektikleri çileler, acılar ve fedakârlıklar, vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve bayrağımızın yok olmamasını sağlamıştır. Yüce dinimiz İslamiyet’in; “ Cennet, annelerin ayaklarının altındadır “ müjdesine gönülden inanıyoruz. Bu yüzden, ecdadımızın tarih içerisindeki tüm nesillerine, ilk şehidimizden son şehidimize kadar tarihimizin tüm şehitlerine ve ebediyete intikal etmiş olan tüm annelerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Türk tarihinin binlerce yıllık birikimi incelendiğinde, Türk kadınının hiçbir zaman geri planda olmadığı anlaşılmaktadır. Asya’dan Avrupa’ya kadar, Türk milletinin kutlu yürüyüşünde Türk kadınları, her zaman milletinin varlığı, bekası ve güvenliği için kendisini feda etmiştir. Türk savaşlar tarihine bakıldığı zaman, Türk kadınının nasıl bir asalet sahibi olduğu görülecektir. Nene Hatun, Asker Saime, Hatice Hanım, Rahime Hanım, Fatma Seher Hanım, Binbaşı Ayşe, Gördesli Makbule, Süreyya Sülün Hanım, Nezahat Hanım ve isimlerini saymakla bitiremeyeceğimiz Türk kadınları, savaşta ve barışta, bağımsızlığımız ve egemenliğimiz için son nefeslerine kadar gayret etmişlerdir. Konumuz ile ilgili Nevşehir coğrafyamıza baktığımızda, Türk dünyasının her köşesinde olduğu gibi, bu toprakların kadınlarının da her çağda dirlik ve düzenin kurulmasında büyük emeğinin olduğunu görüyoruz. Nevşehir kadını, cesareti, sabrı ve asaletiyle asırlardır halkımıza umut olmuştur. Kozan Ana, Kiraz Ana, Urkuş Ana, Zekiye Hanım, Sıddıka Hanım ve Münise Hanım, Nevşehir tarihinin sevgisini kazanmış kadınlarımızdır. Hepsini rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Kurtuluş Savaşı yıllarında, Avanos’taki evinde, kendi çocuklarına bir lokma peynir ekmek verdikten sonra, cephedeki askerlerimize culfalıkta çorap ve çamaşır örerek gönderen Zeynep AYDINER Anamızı şükranla, minnetle anıyoruz. Yine aynı şekilde Kurtuluş Savaşı sonrasında Nevşehir kontenjanından Niğde ilinde belediye meclisi üyeliği yapmış olan Sakibe SUTEKİN Hanımefendi’yi ve 1934 yılında Ürgüp Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilmiş ve görevinde başarı ile çalışmış olan Münire GÖKTAN Hanımefendi’yi rahmetle anıyoruz.

Bu vesileyle, bütün annelerin Anneler Günü’nü tebrik ediyor ve hepsine şükranlarımızı sunuyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam