izmir escort

reklam

Akşener Nevşehir’de seçmenleri ile buluştu « Nevşehir Trend Haber

4 Ağustos 2021 - 02:24

Akşener Nevşehir’de seçmenleri ile buluştu

Son Güncelleme :

18 Haziran 2018 - 15:33

65 views
reklam
Akşener Nevşehir’de seçmenleri ile buluştu
reklam

Cumhurbaşkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim çalışmalarına Nevşehir ’den devam ediyor. Tüm engellemelere rağmen seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il ziyaretlerine Aksaray’dan sonra Nevşehir’de  devam etti.

Akşener, miting alanına seçim otobüsüyle vatandaşları selamlayarak geldi. Akşener’i Diriliş  Meydanında on binlerce vatandaş karşıladı. Yoğun katılımın gösterildiği alanda kadınların ve gençlerin çokluğu dikkat çekti. İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye  gelen Akşener, sözlerine vatandaşların bayramını kutlayarak başladı.

Nevşehir’de Cumhurbaşkanı Akşener slgonı atıldı.

İYİ Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Diriliş meydanında vatandaşlara seslendi.Akşener şöyle konuştu;Hanımefendile beyefendiler,bugünümüzün yarınımızın gençleri  bu gün işinizi gücünüzü bırakıp buraya benimle dertleşmeye geldiniz.Bu benim için çok önemli hepiniz hakkınızı helal edin  Cenabı allah beni sizlerin karşınızda mahcup etmesin, utandırmasın hayal kırıklığına sizleri uğratmama müsaade etmesin.24 Haziranda bir seçime gidiyoruz.Her şey bu kadar iyise niye  apar topar niye seçim yaptınız her şey bu kadar kötüyse kardeşim seni niye seçelim biz tekrar  dolayısıyla 24 Haziranda o seçimde anlaşılıyor ki  Abbas yolcu   ve bunun getirdiği çok büyük bir asabiyet var.Dün ben istanbulda Sultanahmet meydanında bir halk arenası diye bir Televizyon programına katılacaktım ve  bütün izinler alınmış Cumartesi saat 14.00-de Fatih ilçe seçim kurulu  iptal etti. Şimdi yuhalamayın gereğini 24 Haziranda yapın Gereğini yapacağız .Şimidi bakın ben tarihçiyim 24 ‘ de gidin rahatlamayın şöyle mühürü basın tamamı   gevşiyorsunuz o zaman olmaz öfkeniz bitmeyecek neyse Sultanahmet mitingine halide edip Adıvar İngiliz ve Fransız işgali altında yaptı ve yerli ve milli olduğunu iddia eden Hükümetimiz talimat verdi. Devlet bürokrasi bu bizim programı iptal etti.Şimdi karşımda bir gazeteci olmasa vallahi billahi tallahi ben orada oturur  kendi başıma kalsam o söyleşiyi yapardım.dedi

Akşener, partisince Nevşehir Diriliş Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Türkiye’de tarıma ve çiftçiye gereken önemin verilmediğini dikkat çekti.  Akşener, 2006’da çıkan bir yasayla gayrisafi milli hasılanın yüzde 1’inin çiftçiye teşvik olarak ayrıldığını ancak bunun uygulanmadığını ileri sürerek, “2018 bütçesinde tam 14 milyar Türk lirası size ayrılmış ama 36 milyar Türk lirası size ayrılmalıydı. Elektriğinizin, mazotun, yemin fiyatı düşük olması lazımdı.” diye konuştu.”İlk işim Suriye ile ilişkileri düzeltmek olacak”Cumhurbaşkanı seçilirse Suriyeli sığınmacıları ülkelerine göndereceğini dile getiren Akşener, şöyle devam etti: “Tam 4 milyon Suriyeli mültecimiz var. 150 milyar Türk lirası para harcanmış. Aşağı yukarı 35 milyar dolar ediyor. 150 milyar Türk lirasıyla neler yapılabilirdi bir düşünün? Kaç fabrika, kaç hastane, kaç okul? Çiftçinin hangi dertleri çözülebilirdi bir düşünün. Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez ilk işim Suriye ile ilişkileri düzeltmek olacak. Mültecileri vatanlarında mutlu, mesut, özgür yaşamaları için sağlıklı bir şekilde suhuletle memleketlerine geri göndereceğim.”Türkiye’nin yeterli kaynağa sahip bir ülke olduğunu ancak bu kaynakların iyi yönetilemediğini öne süren Akşener, “Havaalanını yapacağız inşallah. Bir de demiryolu meselesi var. TİKA’nın harcadıklarının yüzde birini Aksaray’a yatırsak demiryolunuz uçar. Allah nasip ederse demiryolunu da bitirmek bana nasip olacak.” dedi.Akşener, cumhurbaşkanı seçilirse hem tarımda hem hayvancılıkta hem de sanayide üretim ekonomisini ön plana çıkaracaklarını anlatarak, “5 yılın sonunda Türkiye hayvan ithalatını bırakacak. Mardin’e gittim bayram öncesi. Mardin bütün Ortadoğu’ya hayvan ihraç eden bir şehrimizdi. Şu anda hayvan ithalatı almış başını gidiyor. Diyen Akşener Turizm kenti olan Nevşehir’in yanlış turizm politikası yüzünden kotu günler geçirdiğini kaydetti. IYI Parti Nevşehir Milletvekili  adayları Musa Ertaş , Fatih Mehmet Şahin ve Hüseyin  Sevindik’i Nevşehir halkına emanet etti. Boynunda Nevşehir Spor atkısı ile sürdürüldüğü mitingini “Nevşehir Spor Bana şans getirdi bende Nevşehir spora şans getireceğim diyerek Nevşehir Mitingini bitirdi.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mitingi sonrasında seçmenleri ile fotoğraf çektirdi. Niğde IYI Parti Teşkilatının Hazırlandığı  mitinge katılmak için  Nevşehir den ayrıldı.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam