reklam

AK Parti Nevşehir merkez ilçe 6. olağan kongresi yapıldı « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:50

AK Parti Nevşehir merkez ilçe 6. olağan kongresi yapıldı

Son Güncelleme :

12 Kasım 2017 - 15:21

61 views
reklam
AK Parti Nevşehir merkez ilçe 6. olağan kongresi yapıldı
reklam

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi , Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımı ile gerçekleştirildi. Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan kongre de AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanlığına  Edip Avşar  seçildi.

Çok sayıda partilinin de katıldığı kongre öncesinde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ziyaretin anısına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye  Avanos el sanatları ürünü Nazar Ağacı motifli bir tabak hediye etti.

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi, tüm şehitler ve 15 Temmuz şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

2 dönemden beri AK Parti Merkez İlçe Başkanlığını yapan ve geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile 6. Olağan Kongrede aday olmayacağı açıklaması yapan Salih Açıkgöz, bu kutlu davada  görev yaptığı süre içerisinde kendisine yardımcı olan başta yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti eski İl Başkanı  Mehmet Ali Tanrıver ile tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

BAYRAK VE NÖBET DEĞİŞİMİ

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar’da da AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına seçilecek Edip Avşar başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. Bunun bir bayrak ve nöbet değişimi olduğunu ifade eden Yanar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’e verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Yanar ‘ Bu şarkı burada bitmedi, bitmeyecek te. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere dava arkadaşlarıyla  iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. ”dedi.

ÖZHASEKİ,GÖNLÜNÜ VE KAPISINI HİZMET İÇİN SONUNA KADAR AÇIYOR

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de , kongreye katılımlarından dolayı belediyeciliğin duayenlerinden biri olmanın da ötesinde bir ağabey olarak gördükleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ nin büyük bir onur duyduklarını belirterek, Özhaseki’ye teşekkür etti.2004 yılında belediye başkanlığı görevine seçildikten sonra ilk ziyaret ettiği duayen belediye başkanlarından biri olan Mehmet Özhaseki’ nin belediyecilik anlayışından çok etkilendiğini dile getiren Üner, Özhaseki’nin büyükşehir belediye başkanlığı döneminde kendisini ziyaret ederek belediyecilik anlamında yaptığı hizmetleri daha yakından görme fırsatı bulduğunu ve bu incelemelerin belediyecilik anlamında kendinde önemli bir yer edindiğini anlattı.

DERDİMİZE DERMAN OLUYOR

Ünver, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ’nin kapısını ve gönlünü Nevşehir’e sürekli aıçık tuttuğunu dile getirerek “ Ne zaman Ankara’da şehrimize kazandıracağımız hizmetler nedeniyle bulunsak ve sıkıntı yaşasak, mutlaka ağabey olarak gördüğümüz sayın Özhaseki’nin kapısını sayın vekillerimizle bildikte çaldık. Her defasında bizlere yol göstericilik yapar ve sorunlarımızı çözmek için elinden gelen çabayı gösterir. Derdimize derman olmuştur her zaman.  Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

 

Nevşehir Belediyesi  tarafından gerçekleştirilen hizmetleri tek başına ortaya koymadığını aktaran Ünver “ Nevşehir Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz her çalışmamızda başta  sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, milletvekillerimiz, teşkilatımızda AK Partisi kimliğini taşıyan kardeşlerimizin büyük payları var.  Ankara’da şehrimiz için gerçekleştireceğimiz yatırımlarda ben hiçbir zaman bakan veya genel müdürlerden randevu almam, sayın vekillerimiz bu işleri çözer.  Her birime mutlaka sayın milletvekillerimizle beraber gideriz. Özellikle bir duayen belediye başkanı ve bir ağabey olarak da sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Mehmet Özhaseki her zaman bizlere büyük bir yakınlık gösterir . Bize her zaman kapısını ve gönlünü açık tutmuştur. Kendilerine müteşekkiriz. Gerçekleştirilen kongremizin öncelikli olarak şehrimize ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyor, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığında görev alacak tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim.” dedi.

Belediye Başkanı Ünver,  daha sonra AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’e nazar ağacı motifli tabak hediye etti.

ERDOĞAN’IN VARLIĞINDAN GÜÇ ALIYORUZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’de dünya lideri ve ümmetin ümidi Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığından güç aldıklarını söyledi. Açıkgöz, iki dönemden beri AK Parti’de hizmetler yürüten eski Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’e teşekkür etti ve yeni görevi devir alacak Edip Avşar ve çalışma arkadaşlarına başarılı hizmetlerde bulunmayı temenni etti. Açıkgöz ‘ Değerli arkadaşlarım Allah’ın izni ile Türkiye’nin önü açık, bundan hiç şüphe duymayın. İnşaallah ülkemizi 2023’e bir dünya devi olarak taşıyacağız.” dedi.

ÖZHASEKİ’YE TEŞEKKÜR

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de, eski AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Göktürk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’nin   geçtiğimiz günlerde  kaya oyma depolarla ilgili mevzuatın ortaya konulmasında büyük hizmetleri bulunduğunu ve ayrıca Özel Organize Sanayi Bölgesinin Atık Su Arıtma tesisine kazandırılmasına yönelik ciddi katkılar sağladığını belirterek, teşekkür etti. Göktürk, AK Parti’de kongrelerin bir bayrak ve nöbet değişimi olarak görüldüğünü belirterek, teşkilatta hizmet etmiş tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti ve bundan sonra göreve gelecek teşkilat mensuplarına başarı dileğinde bulundu.

SAFLARIMIZI DAHA DA SIKLAŞTIRALIM

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’de, son günlerde Türkiye’nin gerçekten önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, bu sürecin siyasi ve ekonomik anlamda bir yansımasının ortaya çıkacağını belirtti. Gizligider, önümüzdeki süreçte  Türk Milleti olarak safların daha da sıklaştırılması halinde yaşanan gelişmelerden Türkiye’nin  Allah’ın izni ile   önü açık bir şekilde çıkacağına inandığını ifade etti.  Gizligider’ de kongrenin hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Daha sonra kongreye tek liste halinde katılan Edip Avşar’da söz alarak, partiye hizmetlerinden dolayı Salih Açıkgöz’e teşekkür etti. Avşar, Birlik ve beraberlik içerisinde etkin hizmetleri yerine getirme kararlılığı içerisinde hareket edeceklerini belirterek, dün olduğu gibi bugün ve yarında halkın hizmetinde olacaklarını ifade etti.  Avşar,  daha sonra Açıkgöz’e bir hediye takdim etti.

NEVŞEHİR MİLLETVEKİLERİ UYUMLU ÇALIŞMALARIYLA ÖRNEK OLUŞTURUYOR

Kongrede son olarak konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki,’ de Nevşehir milletvekillerinin Ankara’da oldukça uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Özhaseki “ Nevşehir Milletvekilleri ile belediye başkanları ve tüm parti yönetim kademesi bir büyük uyum içerisinde hareket ediyorlar. Belediye başkanınız hep birlikte bakanları ziyaret ediyor. Ne güzel bir dayanışma bu, gerçekten örnek çalışmalar ortaya koyuyorsunuz, teşekkür ediyorum sizlere.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki daha sonra  gündeme ilişkin  değerlendirmelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de HDP’li belediyelerin kandile hizmet ettiklerini de eleştirerek Şöyle dedi.Bol,bol işçi alıyorlar daha olmadı taşeron tutuyorlar ,Taşeronlara maaşlar veriyorlar.Bol,bol, fakat para verirken ellerine bin lira veriyorlar geriye kalanı alıyorlar. Bakın Patnosdaki  Belediye’de bir dönem önceki HDP’li başkan geçici işçilere 6 Bin 300 lira tam 4 sene oluyor, daimi işçiler 7bin 500 lira maaş alıyor. Patnosta hayat çokmuş pahalı işçi arkadaşlara bütçeniz çok olsun 10 Bin lira feda olsun bakın hiç itiraz edemem bütçeniz olsun on bin 20 bin verelim helal hoş olsun ama para yok pul yok. Devletten gelen sadece maaşa giderken işçilere 7 bin 500 lira maaş veriyor. Garibanın eline geçen bin, bin beş yüz lira geriye kalan alınıyor dağa gönderiliyor. Belediye binaları lojistik üst gibi belediye başkanların arka odaları 3 tane PKK’lı oturuyor. Bu üç tane PKK’lı bütün her işi ayarlıyor. Hepsine dikkat ederseniz PKK’lıların cenazesinden çıkmıyorlar onları sözcüsü gibiler, Tabi buna seyirci kalamayacağımız gibi buralara kayyum atadık. Yine ilk tepki bizim CHP’den geliyor. Efendim demokrasiyle geldiler  işte seçimle gelen adam işine el konur mu falan ya aklımızla alay ediyorlar  arkadaşlar. Bizi normal zekası olan insanlar gibi görmüyorlar mı  ne yapıyorlar. Ben seçilmiş bir insanım 20-25, yıldırda seçiliyorum suç işleme özgürlüğüm var mı ben istediğimi yapa bilir miyim bir kötü fiilde bulunabiliriyim, E sen  belediye başkanıysan hizmet et diye seçti, yolları süpür diye seçti, asfalt yap diye seçti seni PKK’ya para toplamı diye seçti seni terör örgütüne yardım et diye mi seçti seni ülkeyi böl diye mi  vazifelendirdi  millet seni diye konuştu.

Bakan Özhaseki ,  konuşmasının ardından  sahneye davet edilen  AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ile toplu fotoğraf çektirdi.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam