reklam

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN FLAŞ AÇIKLAMA « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 06:16

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Son Güncelleme :

24 Ekim 2017 - 13:26

49 views
reklam
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN FLAŞ AÇIKLAMA
reklam

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÜNAL:

“ BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANNI HAİNLİKLE İTHAM ETMEK ANCAK FETÖCÜ BİR AKLIN ÜRÜNÜ OLABİLİR’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘ Devleti hainler yönetemez’ şeklindeki açıklamasına Nevşehir’den cevap verdi. Bu sözün bir irtifa ortaya koyması açısından alçaklıktan da öte Necip Fazıl’ın deyimi ile bir Çukurluk olduğunu ifade etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin 2017-2018 dönemi akademik yılının açılış törenine katılmak üzere geldiği Nevşehir’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında sarf ettiği ’Devleti hainler yönetemez’ sözüne büyük tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal ‘ Bu sözün değerlendirilecek bir tarafı yok. Ana muhalefet Partisinin başındaki kişi artık haddi aşmanın da ötesine geçerek tahrik ve provakasyonuna yeni bir şey ekledi, sanırım FETÖ’nün ‘Ayağa Kalk’ talimatı ile birlikte Kılıçdaroğlu’da yeni bir söylem biçimine geçti ve artık 2010 den bugüne kadar hakaretlerine, iftiralarına yalanlarına 15 Temmuz’u itibarsızlaştırma çabalarına yeni bir şey ekledi,. Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı bu ifade hiçbir şekilde kabul edilemez bu yapılan alçaklık demiyorum Necip Fazıl’ın ifadesi ile çünkü alçaklık bir irtifadır, bu düpedüz çukurluktur. Bu siyaset değildir böyle bir siyaset olamaz, Türkiye bir beka mücadelesi verirken, Türkiye 15 Temmuz sonrası Türkiye’yi işgal etmek isteyen güçlerle mücadele ederken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun nerede durduğunu herkes biliyor, o gece nasıl kontrollü bir şekilde darbecilerden kaçtığını, sıvıştığını herkes biliyor. 15 Temmuz’dan sonra milli ve yerli unsurlarla birlikte olmak yerine, bu ülkenin bayrağını, bu ülkenin vatanını, bu ülkenin toprağını savunan yerli ve milli unsurlarla birlikte olmak yerine maalesef bu ülkeye düşman güçlerin sözcülüğünü ve aparatlığını yapmaktadır bunlar. Bu sözü şiddetle ret ediyoruz. Bu sözün bu ifadenin de bu milletin mahşeri vicdanında bir karşılık bulacağını biliyoruz ve bu yapılan bu çukurluğu şiddetle kanıyorum. Ve bunun adı da siyaset falan da değildir. Kılıçdaroğlu ’nun yaptığı zaten 2010 da bir kaset operasyonu ile genel başkanlık görevine geldiği günden bugüne kadar yaptığı tek bir şey var maalesef, bu ülkeye düşmanlık, Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlık. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti7ye düşman olan unsurlarla birlikte hareket etmek ve onların sözcülüğünü yapmaktır. Bunu şiddetle kanıyoruz ve hiçbir şekilde de bunu kabul etmiyoruz.” dedi.

Ünal, Tekirdağ merkez Süleymanpaşa İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat’ın ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak kullandığı sözlere yönelik olarak da sert açıklama yaptı.

Ünal, CHP’nin bu ülkeye operasyon yapan güçlerle birlikte hareket ettiğini ileri sürerek şöyle konuştu: “CHP, uzunca bir süreden beri siyaset yapmıyor. Bunu her fırsatta söylüyoruz, çünkü siyaset dediğimiz şey muhalefet partisi için bu siyaset değildir, bu apaçık ülkeye operasyon yapan güçlerle birlikte hareket etmektir bunun adı. Biz AK Parti olarak her zaman şunu söylüyorum. AK Parti partilerden bir parti değildir. AK Parti bir Millet hareketidir, AK Parti bir dava hareketidir. AK Parti işlerini istişare ile görür. Ve bugüne kadar da 15 yıl içerisinde milletimizden onay almadan hiçbir şey yapmadık. Bu milletin faydasına maslahatına olmayan hiçbir işin yanında olmadık. Hiç bir zaman kendi çıkarlarımızın yanında durmadık. Bu ülkenin Ali menfaatleri için gerektiğinde canımızı ortaya koyduk 15 Temmuz’da olduğu gibi. Ama CHP’nin yaptığı siyasette değildir. Muhalefette değildir, apaçık düşmanlıktır ve apaçık Türkiye düşmanları ile birlikte hareket etmektir. Ve Kıılıçdaroğlu ’nun

son sözü de doğrudan Pensilvanya’ dakinin ‘Ayağa Kalk’ ifadesi ile ilişkisi olması gerekir. Yoksa bu kadar ağır bir ithamı bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanını hainlikle itham etmek ancak bir FETO cu aklın ürünü olabilir.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam