reklam

Ahilik Haftası Kutlama Töreni Gerçekleştirildi « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 11:31

Ahilik Haftası Kutlama Töreni Gerçekleştirildi

Son Güncelleme :

15 Eylül 2021 - 13:48

37 views
reklam
Ahilik Haftası Kutlama Töreni Gerçekleştirildi
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlanan 34. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonunda Ahilik haftası Kutlama Töreni gerçekleştirilerek; 2021 yılı İlin Ahisi, Kalfası ve Çırağına plaket ve ödülleri takdim edildi.

Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı ev sahipliğinde düzenlenen törene, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Korkutmaz, Oda Başkanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan NEVESOB Başkanı Pınarbaşı; Ahilik kültürünün öneminden bahsederek esnaf ve sanatkarların ticaret hayatına olan katkılarından bahsetti.

Vali Becel konuşmasında; Esnaf ve sanatkarların kadirşinas, vatanına ve milletini çok seven kişiler olduğunu belirterek Ahilik Kültürünün yaşatılmasının önemi vurguladı ve seçilen ahi,kalfa ve çırağa iş hayatlarında başarılar diledi.

Törende daha sonra   Nevşehir’de yılın Ahisi seçilen Kemal Uslu, Yılın Kalfası seçilen Umutcan Müdüroğlu ve  yılın çırağı seçilen Sami Türk’e plaketleri takdim edildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam