izmir escort

reklam

AHİKA Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor « Nevşehir Trend Haber

29 Temmuz 2021 - 00:07

AHİKA Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor

Son Güncelleme :

14 Mart 2017 - 7:56

79 views
reklam
AHİKA Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor
reklam

Ahiler Kalkınma Ajansı geçtiğimiz yıllarda TR71 Bölgesi’nde KOSGEB, TSO, İŞKUR VE ESOB gibi kurumlarla birlikte düzenlediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine” 2017 yılında da devam ediyor.

Ahiler Kalkınma Ajansı son olarak Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliği ile 13.03.2017-21.03.2017 tarihleri arasında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine başladı.

NESOB toplantı salonunda gerçekleştirilen ve 30 girişimci adayının katıldığı eğitim programı 32 saat sürecek.Eğitim programının tamamlanmasının ardından kursiyerlere sertifikaları düzenlenecek törenle dağıtılacak.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılarak sertifika alan girişimci adayları KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Destek Programı’na başvurmaya hak kazanacaklar. Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesi,  girişimciliğin yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını amaçlayan bu programla yeni girişimciler, kuracakları işletmelerinde 50.000 TL geri ödemesiz, 100.000 TL geri ödemeli destekten yararlanma hakkına sahip olacak.

Ahiler Kalkınma Ajansı, TR71 Bölgesi illeri Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde’de yıl içerisinde yeni Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlemeyi hedefliyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam