Ah şu Biyologlar(!) « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:02

Ah şu Biyologlar(!)

Son Güncelleme :

16 Kasım 2017 - 7:41

82 views
reklam
Ah şu Biyologlar(!)
reklam

Eminim ki bu yazıdan sonra bazılarının bakış açısı değişecek. “Yemem tabiî ki de” dediğiniz böceğe sıcak bakacaksınız.

Son zamanlarda ve zaman zaman bazı gıda maddelerinde ve içeceklerde böcek olduğu yönünde sosyal medyada yazılar paylaşılır,kulaktan kulağa fısıldanır ve dalga dalga yayılıyor.

Ben de istemem börtü böceği yemeyi.Ne işi var yiyeceğimde, içeceğimde.

Bir gün Üniversitede, biyolog olan akademisyenle sohbet ederken konuyu bu börtü böcek işine getirdim.Kendisinin bu konuda ne düşündüğünü sordum.

“Olabilir” dedi. Şaşırarak nasıl yani dediğimde bana, “Yani sen insanı zehir eden kimyasallarımı tercih edersin,yoksa doğa da bulunan zararı olmayan doğal bitki,börtü böceğimi tercih edersin? Bir gıdaya, yiyecek veya içecek fark etmez, illaki bunun için renklendirici tatlandırıcı vs. kullanılması gerekiyorsa ve insanoğlu da buna talep gösteriyorsa sen hangisini tercih edeceksin. Zaten insanlar istakoz,yengeç yemiyormu,hatta çoğu ülkelerde ve artık bizim ülkede bazı bölgelerde böcek diye adlandırdığımız şeyleri yemiyorlarmı?Hem de para vererek.”Dedi.

Benim gözlerim şaşkınlıktan gözlerim fal taşı gibi açılmış,ne diyeceğimi bilememiştim o anda. Bu özel de yaptığı konuşmayı röportaj şeklinde söyleyip söyleyemeyeceğini sordum.Bana “Hayır” cevabını verdi. Tabii ki kendince haklı sebepler sunarak, “Bellimi olur, birileri linç etmeye kalkar hazır elimdeki akademisyenlikte gider” Dedi.

Bilmiyorum kafası karışanlar oldu mu,bu kısacık açıklamadan dolayı.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam