izmir escort

reklam

Aday öğretmenlere 15 Temmuz sürecini anlattı « Nevşehir Trend Haber

1 Ağustos 2021 - 07:46

Aday öğretmenlere 15 Temmuz sürecini anlattı

Son Güncelleme :

17 Mart 2017 - 10:28

50 views
reklam
Aday öğretmenlere 15 Temmuz sürecini anlattı
reklam

Aday Öğretmenlere Hizmet içi Eğitim Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Anlatıldı.


Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Bakanlık Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce planlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında İlimizde görev yapan aday öğretmenlere “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu seminer düzenlendi.

H.Avni İncekara Fen Lisesi’nde düzenlenen seminerde Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, ”Güzel ülkemize yaşatılan yüzyılın felaketi olarak adlandırdığım bu çirkin ve alçak girişimi lanetle kınıyorum.15 Temmuz gecesinde yaşananlar milletimizin geleceğini çalmaya yönelik, emperyalistlerin PKK, DAEŞ ve FETÖ gibi maşalarla ülkemizi işgal etmeye, bölmeye çalıştıkları bir girişimdir. Milletimizin terör örgütlerine karşı kararlı duruşuyla, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve devlet büyüklerimizin başarılı tavırları ve eylemleriyle geleceğimiz teminat altına alınmıştır. Bu hain darbe teşebbüsü sadece devletimize değil, bizim irademize de yapılmıştı.

Bu darbe girişimi bizim temel hak ve özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı hiçbir kültürel, siyasal ve etnik farklılık gözetmeden bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı. 40 yıldan beri devletin en üst kademelerine yerleşerek bu milletin verdiği vergilerle satın alınan helikopter, tank ve savaş uçakları ile TBMM’ye saldırmaktan çekinmeyen ve 249 vatan evladını şehit eden ve 2193 vatan evladının da yaralanmasına neden olanları, Türk Milletinin asla unutmayacaktır.

Ayrıca 15 Temmuz 2016 gecesi hain FETÖ/PDY darbe girişimine karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan sokağa çıkarak şahadet şerbetini içen şehitlerimize milletçe minnettarız ve kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Şehit yakınlarımız bize şehitlerimizin emanetidir. Kendilerine sahip çıkacağımızdan tereddütleri olmasın. İhanet şebekesi bundan sonraki süreçte de ihanete devam edecektir burada bize düşen görev geleceklerini yok etmek isteyen bu şer odaklarına karşı daha duyarlı olarak bu ve bunun gibi şer odaklarının oyunlarının farkına varıp oyunlarına asla alet olmamalıyız. Darbe sürecinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olarak her gün İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında toplanarak Diriliş Meydanı´na gelerek ve FETÖ terör örgütüne karşı büyük bir direniş gösterdik.15 Temmuz sürecinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü idareci ve personelinin gösterdiği hassasiyet vatan sevgisinin bir sonucudur. Bu vatan için şehit olan kahramanlarımızın isimlerini okullarımızda yaşatarak onları hiç bir zaman unutmayacağımızı ve onların emaneti olan ailelerine sahip çıkacağımızdan herkesin emin olmasını isterim. Sevgili öğretmenler, tarihimiz halkımızın kahramanlıkları ile dolu nice olaylara şahittir ve yine tarihimiz bizlere öğretmiştir ki yüce milletimizin bekası ülkesini düşünen, koltuğundan her an vazgeçebilen, işinin ehli, ahlaklı, donanımlı, haramdan korkan, işçinin alın terini silen, kalbi vatan, millet, ümmet diye atan özü sözü bir insanların yetiştirilmesi ile sürdürülecektir. Gelecek nesillerimiz bu vasıfları sizlerin emeği ve gayreti ile kazanacaktır. Görevinizin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bizlerin de görevi, sizin bu görevi yerine getirmeniz için tüm imkânlarımızla size destek sağlamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam