reklam

AÇIKGÖZ ’12 Mayıs Hemşireler Günü’ vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı. « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 09:48

AÇIKGÖZ ’12 Mayıs Hemşireler Günü’ vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2017 - 7:31

65 views
Avatar

reklam
AÇIKGÖZ ’12 Mayıs Hemşireler Günü’ vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.
reklam

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sayın Mustafa AÇIKGÖZ ’12 Mayıs Hemşireler Günü’ vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

“Ebeler ve Hemşireler Haftası Kutlu Olsun. Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik; diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerimiz, birey ve toplum sağlığının korunması, hastaların bilimsel esaslara göre bakımının yapılması konularında verdikleri hizmetlerle, insan sevgisiyle icra edilen kutsal bir mesleğin mensuplarıdır. Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden büyük bir gayret ve özveriyle mesleğini yerine getiren hemşirelerimiz, sağlık sektörünün vazgeçilmez temsilcileridir.

İnsana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan hemşirelerimiz; günümüzde sağlık hizmetleri alanında ağır sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliğini de taşımaktadır. Hemşirelerimizin, yaptıkları hizmetin ve mesleğin kutsallığı ölçüsünde, insan sevgisiyle dolu olan bu mesleğin sağladığı manevi hazzın, dünyanın hiçbir şeyi ile değişilemeyecek güzellikte olduğuna inanıyorum. Büyük fedakârlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan tüm hemşirelerimizin ‘12 Mayıs

Hemşireler Günü’nü kutlar, tüm sağlık personelimize çalışmalarında başarılar dilerim.”

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam