reklam

NEVŞEHİR “TELAFİDE BEN DE VARIM” DİYOR YAZIN KEYFİNİ ÇIKARIYOR « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:15

NEVŞEHİR “TELAFİDE BEN DE VARIM” DİYOR YAZIN KEYFİNİ ÇIKARIYOR

Son Güncelleme :

16 Temmuz 2021 - 17:40

74 views
reklam
NEVŞEHİR “TELAFİDE BEN DE VARIM” DİYOR YAZIN KEYFİNİ ÇIKARIYOR
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen ve 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihlerini kapsayan “Telafide Ben de Varım” programı tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de tüm hızıyla devam ediyor. Okullarda farklı alanlarda düzenlenen etkinliklerde yer alan öğrenci, öğretmen ve veliler keyifli vakit geçiriyor.

Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik programlar ile desteklemek amacıyla hazırlanan “Telafide Ben de Varım” programına sürekli yeni etkinliklerimiz ekleniyor. Öğrenci, öğretmen ve veli programları kapsamında çeşitli temalar üzerinden hazırlanan faaliyet ve etkinliklere https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırılması ve yeteneklerinin sergilenmesine imkân verilmesi, özgüven ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan programda akademik, sosyal duygusal, fiziksel gelişim ve özel eğitim alanlarında eğitim faaliyetleri ve etkinlikler yer alıyor. Öğrenci, öğretmen ve velilerimiz kendilerine özel hazırlanan programdan istemeleri halinde gönüllülük esasına göre yararlanabiliyor.

ÇOCUKLARIMIZI OKULLARA BEKLİYORUZ

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ “Nevşehir’de ‘Telafide Ben de Varım’ etkinliklerimiz tüm hızıyla verimli bir şekilde devam ediyor. Öğrenci, öğretmen ve velilerimiz kendileri için uygun olan telafi etkinliklerine katılarak doğayla, sporla, kültürle, sanatla ve bilimle iç içe olan aktivitelerden faydalanabilirler.Bu yazın sanatla, sporla, bilimle ve okuyarak geçmesi bizim için çok önemli. Okullarımızda düzenlenen ‘Telafide Ben de Varım’ etkinliklerimizle yaz tatilimiz dolu dolu geçiyor. Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi okullarımıza bekliyoruz.Okullarımızı yaz boyu açık tutup öğrencilerimizle özverili bir şekilde ilgilenen idareci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Eğitim camiası her zaman güçlü bir aile olmuştur. Salgının bıraktığı olumsuz izleri hep birlikte sileceğiz. İnşallah yeni eğitim öğretim yılımıza sağlıkla ve daha güçlü başlayacağız.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam