izmir escort

2017’nin ilk aylarında TYÇP’ye yeni alımlar yapılacak « Nevşehir Trend Haber

19 Haziran 2021 - 02:19

2017’nin ilk aylarında TYÇP’ye yeni alımlar yapılacak

Son Güncelleme :

22 Aralık 2016 - 8:25

58 views
reklam
2017’nin ilk aylarında TYÇP’ye yeni alımlar yapılacak
reklam

 

Geçtiğimiz yıllara oranla 2016 yılında daha az sayıda personel alımının yapıldığı toplum yararına çalışma programı kapsamındaki yeni yılın ilk aylarında yeniden personel alımı yapılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İş-Kur İl Müdürü İlhan Temel, Nevşehir’de mevsimsel bir iş durgunluğundan bahsetmenin mümkün olmasına karşın kurum olarak oldukça yoğun günler geçirdiklerinin de altını çizdi.

Temel, “Mevsimsel çalışma süreci nedeniyle işgücü piyasasında durgunluk var ilimiz genelinde. Kurum olarak baktığımızda ise yeni yılın planlamaları nedeniyle oldukça yoğun günler geçiriyoruz diyebiliriz. İşbaşı eğitim programımıza katılanların büyük bir bölümü yeni yılla birlikte işbaşı yapacaklar. Onların hazırlıkları sürüyor. Yeni yılla birlikte toplum yararına çalışma programı kapsamında yeni alımlar yapılacak. Bunların hazırlıkları da sürüyor. Yeni yılın ilk aylarında İlimiz genelinde yine TYÇP kapsamında çok sayıda personel alımı yapacağımızı düşünüyorum. Böylece işgücü piyasasındaki kırılganlığında önüne geçmiş olacağız” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam