izmir escort

reklam

2017 NEVŞEHİR’DE SPOR YILI OLACAK « Nevşehir Trend Haber

28 Temmuz 2021 - 22:42

2017 NEVŞEHİR’DE SPOR YILI OLACAK

Son Güncelleme :

26 Aralık 2016 - 11:27

83 views
reklam
2017 NEVŞEHİR’DE SPOR YILI OLACAK
reklam

YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET PARKURU 2017 YAZ DÖNEMİNDE HİZMETE KAZANDIRILIYOR

2004 yılından beri gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’ye örnek uygulamalara imza atan Nevşehir Belediyesi, 2017 yılı içerisinde sportif anlamdaki yatırımlarıyla yine ülke genelinde örnek yatırımlara öncülük edecek. Nevşehir Külliyesi’nin hemen alt bölümünde 3.5 kilometre uzunluğundaki yürüyüş ve bisiklet parkurunu , 2017 yılı içerisinde hizmete kazandırmayı planlayan Nevşehir Belediyesi,vatandaşların gerek ferdi ve gerekse aileleriyle birlikte sportif çalışmalara etkin bir şekilde katılımını hedefliyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, bugüne kadar uygulamaları ve yatırımlarıyla Türkiye’ye çalışmalarıyla örnek oluşturma azmi içerisinde hareket ettiklerini belirtti.Sporun insan sağlığının gelişiminin yanı sıra şehir hayatının da gelişimine önemli katma değer oluşturduğu düşüncesinden hareketle Nevşehir Külliyesi çevresinde , çok sayıda spor branşının bir arada yapılacağı örnek bir spor yaşam merkezi oluşturulması adına yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Ünver, bu amaçlı olarak Göre Boğazı mevkiinde, 3.5 kilometre uzunluğunda Yürüyüş Parkuru ve 3.5 kilometre uzunluğunda da Bisiklet Parkurunu hizmete kazandırmayı planladıklarını aktardı.

Her iki parkur boyunca botanik parkı, mesire alanı ve değişik türde ekilen süs bitkileri ve fidanlarla yeşil ağ ile örmeyi de planladıklarını ifade eden Ünver, gerçekleştirecekleri Bisiklet Parkurunun emici süspansiyon özelliğine sahip, istenilen renk ve desende ,aşınma direnci yüksek, renk atmaya karşı anti oksidantlarla desteklenmiş ve açık hava şartlarına uygun esnek yapıdaki kaplama olarak da bilinen tartan pist olarak, uluslararası tüm yarışmaların organizelerinin de yapılacağı bir şekilde dizayn edileceğini söyledi.Bölgenin, diğer sporların da rahat bir şekilde yapılacağı bir merkeze dönüştürülmesini arzu ettiklerini kaydeden Ünver, bu alanda 3 tenis kortu, 2 futbol sahası, 3 Badminton sahası, 3 basketbol ve 3 voleybol sahasını da halkın hizmetine sunmayı hedeflediklerini vurguladı.“Nevşehir’de çok sayıda spor dalının bir arada yapılacağı Spor yaşam merkezini 2017 yılında hizmete kazandıracağız” diyen Ünver daha sonra şöyle konuştu : “ Sporu , sosyal yaşam alanlarıyla bütünleştirip, her yaştan kişilerin yaygın olarak gerçekleştirilen spor branşlarını tek bir merkezde yapmalarına da imkan sunuyoruz.

Bu merkezlerden yararlanan vatandaşlarımız ,bir yanda spor yaparken bir yandan da oluşturulacak mesire alanıyla da aileleriyle birlikte nezih bir ortamda hoşça vakit geçirebilecekler. Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ve tüm AK Parti teşkilatlarının destekleri ile , Türkiye’ye örnek olacağına inandığımız spor yatırımlarımızı 2017 yılı yaz döneminde halkımızın hizmete sunmayı planlıyoruz. Şimdiden halkımıza hayırlı olmasını istiyorum. “dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam