reklam

2 Nevşehirli Milletvekili adayı « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 10:12

2 Nevşehirli Milletvekili adayı

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2017 - 10:04

85 views
Avatar

reklam
2 Nevşehirli Milletvekili adayı
reklam

Almanya da NRW eyalet seçimleri

2 Nevşehirli Milletvekili adayı

Almanya´nın en kalabalık nüfusunun yaşadığı NRW de 20 Milyon insan yaşamaktadır bunu 1,5 Milyonu Türk vatandaşlarımızdır. Bu eyalette 14.05.2017 tarihinde

halk eyalet Meclisi Milletvekillerini seçmek için sandık başına gidecektir.

Bu secim de 2010 yılında kurulan patinin %60´nı Türklerin oluşturduğu ve diğer bölümünü de 45 ayrı milletten insanların bir araya gelerek kurdukları parti. Şimdiye kadar 32 secime katildi seçimlerde aldıkları oya göre 40 parti arasına 10. sırada olan parti bu secimde ise ilk 6-7. parti arasına girebilmek için büyük çaba sarf etmektedir.

BİG partisi NRW Başkan yardımcısı Mümün Uluc ve Kozaklı´lı Osman Ülkü den aday olarak seçimlere gireceği 14.05.2017 tarihindeki eyalet seçiminde Almanya yin Kuzey Rhein westfalia eyaletinde ikamet eden hemşerilerini sandık başına giderek listedeki 10. sırada olan BiG partisine oy istemektedirler.

Big patisi gecen haftalarda duyarlılık göstererek. Almanya nın eski baş şehri boon da 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramını , Miraç kandilini kutladı. Bu anlamlı programda iki kutlama birden gerçekleştirildi. Boon dayanışma platformu Mehmer Akser Halıt Turanoğlu ve arkadaşlarının destekleri ile 500 e yakın vatandaşımızın sivil toplumu kuruluşu başkanlarının, basınının ve diğer ülke vatandaşlarının katıldığı programın Moderatör ve sunumunu da hemşerimiz Mümün Uluc gerçekleştirdi. Programın başın da Bir kızımızın 23 Nisan şiirini okuduktan sonra çocuklarımıza Türk bayrağımızı hediye ederek çocuklarımızı sevindirildi ve bayramlarını kutlandı. Duyarlı sanatçılarımız Repci Geeflow, ilahi sanatçıları Grup Gücdevan , Davut Bayrak , Neva ve Bund un müzik ziyafeti çektiği programda BİG partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız Big Partisinin tanıtıp ve hedeflerini anlattıktan sonra halkımıza 14.05.2017 tarihinde oy kullanmalarını ve Big partisini desteklemelerini istedi. Baskan yardımcılarımızdan Önder Sahin ve İsmet Mısırlıoğlu ise Türkçe ve Almanca Almanya daki son durumları değerlendirdiler. Big partisi yeni yönetim kurulu ve NRW eyalet millet vekili adaylarını tanıtıldı. Gençlik

kolları Jubig ise gençleri siyasete davet etti. Bu örnek programa emeği geçenlere Big Başkanı plaketlerini takdim ettikden sonra emeği geçenlere teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam